0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Akik Taşı Faydaları

Akik Taşı Faydaları

Akik Taşı Faydaları

Akik taşı, günlük yaşantımızda sık karşılaştığımız taşlardan bir tanesidir. Takılarda, dekorasyonda, kişisel eşyalarda ve daha pek çok yerde sıklıkla kullanılmaktadır. Tek bir renk ve formda değildir. Akik taşı tam yedi farklı renktedir. Genel olarak akik taşı faydaları olsa da her renk akik taşının farklı alanlarda farklı faydaları bulunmaktadır.

Pembe, mavi, siyah, kahverengi, beyaz, yeşil ve kırmızı renkte karşımıza çıkabilir. Özellikle ülkemizde Karadeniz bölgesinde bu taşın yaygın kullanımı görülür.

Akik Taşın orijinal olduğunu nasıl anlarsınız?

Taşın orijinal olup olmadığını anlamak için içerisindeki halkalara bakmak gerekir. Halkalar homojen dağılmalı ve renk geçişleri keskin olmalıdır. Akik taşı faydaları için kesinlikle orijinal bir taş kullanılması gerekir.

Akik Taşının Faydaları Nelerdir?

Etrafa ve kullanan kişiye farklı bir frekans yayar akik taşı. Ancak diğer bir yanı kullanan kişideki negatif enerjiyi güçlü bir şekilde kendisine çekmesidir. Bu nedenle akik taşı faydaları birden çoktur. Ayrıca kullanmaya başladıktan sonra etkilerini birebir gözlemleyebilirsiniz.

  • Akik taşı kullanıcısına gelen kötü enerjileri kendine çeker. Nazar, negatif enerji ve benzeri enerjileri çok güçlü şekilde üzerinde toplar. Bu nedenle bazı akik taşlarının belli bir süre sonra çatladığına şahit olmanız mümkün. Bunun nedeni gelen negatif yükü bünyesinde taşıyamamasıdır. Nazar ve negatif enerjiden korunmak isteyen kişiler üzerlerinde akik taşıyabilir.
  • – Akik taşı stresi de engeller. Stres sebebiyle hayat akışı bozulan ya da bu sebeple çeşitli rahatsızlıklar yaşayan kişiler için ideal taşlardan biridir. Stresi engeller, fazla stresi kendi üzerinde toplar.
  • – Taşıyan kişiyi ruhsal anlamda korur. Psikolojik sorunları olan veya bu sorunlara açık olan kişilerin kullanması için önerebiliriz.
  • – Ciltte oluşan bozulmaları önler. Sivilce izleri, yaşlanma izleri, yanma ya da soyulma gibi durumlara çok iyi gelir. Bunun dışında henüz cildinizde bir sorun yokken kullanmanız cildin hasar almasının önüne geçer.
  • – Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle ağrı yaşayanların ağrılarını dindirir veya azaltır. Özellikle hastalığı kronikleşmiş olan kişiler için akik taşı faydaları oldukça umut vericidir.
  • – İletişim problemi yaşayan ve kendilerini ifade edemeyen kişileri bu problemlerden kurtarır.
  • – Akik taşını taşıyan kişinin tehlikelerden anlık bir frekansla korunduğuna inanılmaktadır.

Akik Taşı ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

Doğal Taş Ürünlerimize Göz Atın
En Yeni Ürünlerime Göz Atın

İlginizi Çekebilir