0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Ametist Taşı Faydaları

blank

Ametist Taşı Faydaları

Ametist taşı, mor rengiyle bilinen doğal taşlardan biridir. Doğal taşlar arasında yaygın olarak kullanılan taşlardandır. Diğer taşlara nazaran ev ve iş yeri dekorasyonlarında daha sık karşımıza çıkar. Bunun sebebi; ametist taşı faydaları oldukça fazladır. İşlenmemiş hali camsı görüntüye sahiptir. Frekansı neredeyse her alanda şifalandırmaya uygundur.

Ametist Taşı Hangi Burçların Kullanımına Uygun?

Ametist taşı tıpkı diğer doğal taşlar gibi bazı burçlarla daha iyi çalışır. Her burçta olumlu etkiler gösterse de dört burç grubunda çok daha hızlı ve etkili çalışır. Astrolojide bu burçlar başak, oğlak, kova ve balık olarak sıralanır. Bu burçlar meditasyon taşı seçimini ametist taşından yana kullanabilir. Ametist taşı faydaları açısından özellikle meditasyonlarda daha aktif çalışmaktadır. Bu yüzden alternatif tıpta özellikle sıklıkla karşılaşmaktayız

Ametist Taşı Faydaları Nelerdir?

Ametist taşı diğer doğal taşlar gibi çevresine belirli bir frekans yayar. Bu frekans sayesinde ametist taşı faydaları ortaya çıkar.

  • Ametist taşı radyasyon ve negatif enerjiden çevresini temizlemeye yardımcıdır. Bu nedenle ev ve iş yerleri içerisinde dekor olarak işlenmemiş bu taş tercih edilebilir.
  • Göz rahatsızlıklarının geneline iyi geldiği düşünülmektedir. Özellikle çift görme problemi yaşayan kişiler için şifa taşı olarak tavsiye edilmektedir.
  • Kanı zehirli maddelerden arındırdığı, kan temizleyici ve düzenleyici olarak önerilmektedir.
  • Kalp rahatsızlığı yaşayan kişilerin rahatsızlıklarına ve ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.
  • Fiziksel ve zihinsel bağımlılıklarla mücadele için yardımcıdır.
  • Baş ağrısı ya da kronikleşmiş migrene sahip kişiler için bu ağrıların azalmasına yardımcı olur.
  • Bağışıklık sistemini düzenler. Sağlam bir bağışıklık sistemi sunduğu için hastalıklar kullanan kişilere pek uğramaz. Salgın dönemlerinden ametist taşı sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Sinir sistemini dengelemeye yardımcıdır. Bu sayede daha berrak bir zihin sunar. Sinir sistemi rahatsızlığı duyan kişiler için en etkili taşlardandır.
  • Alerji sorunu yaşayan kişiler için çok iyi bir taştır. Bu kapsamda ametist taşı alerji sorununun önüne geçmek için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Ametist taşı nasıl temizlenir?

Yüksek bir enerjiye sahip olan ametist taşı belirli aralıklarla arındırıldığında çok daha iyi çalışır.

Akan bir su altında 15 dakika tutabilir ve toprak zemin üzerine 8 saat bırakabilirsiniz.

Ametis Taşı Görselleri

 

Ametist Taşı ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

Doğal Taş Ürünlerimize Göz Atın
En Yeni Ürünlerime Göz Atın

İlginizi Çekebilir