blank
0533 663 32 23
750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Ayın Doğal Taşı: AY TAŞI

blank

Ayın Doğal Taşı: AY TAŞI

Ay taşı, dünya kabuğunun yaklaşık %60’ını oluşturan feldspat minerallerinden biri olan eterik bir mücevher ve çeşitli ortoklazdır. ‘Ay taşı anlamı’ yüzyıllardır bolluğu, bereketi, sevgiyi ve yenilenmeyi barındırırken, çeşitli kültürlerden derin bir hayranlık ve farklı sanat akımlarının ve sosyal sınıfların takipçileri arasında eksantrik bir popülerlik taşır.

Ay taşı estetiğinin adil bir payı, taşın yüzeyinin altında hareket eden ve suda parıldayan bir ay ışığı görünümü yaratan ve böylece hipnotik bir etki yayan dünya dışı bir parlaklık olan adularesanstan gelir. Ayın evrelerine göre değiştiğine inanılan ünlü ışıltılı görünümü sergilemek için cabochon adı verilen özel bir kesim benimsenmiştir.

Ay taşı iç gücü ve büyümeyi destekler. Duygusal dengeyi ve istikrarı geri yükler. Doğurganlığı ve doğumu kolaylaştırır. Stresi ve bencilliği ortadan kaldırır. Yeni başlangıçları işaretler

Kişinin iç benliğini iyileştirmesi, güçlendirmesi ve yeniden keşfetmesi için iyi olan her şey, ay taşı ile ilgilidir. Dolayısıyla ay taşının anlamı bir birey için “yeni başlangıçlara” atfedilebilir.

Hindu efsanesi, ay taşı oluşumunu ay ışınlarına bağlar ve Romalılar buna “katı bir biçimdeki toplu ay ışığı ışını” derler.

Bir zamanlar Yunanlıların ve Romalıların kültürel ve dini inançlarının bir parçası olan ay taşı, Art Noveau hareketi (1890-1910) sırasında ortak bir mücevher unsuru haline geldi ve 60’ların çiçek çocukları ve 90’ların Yeni Dönemi arasında favori bir şifa, meditatif ve aşkın öğe haline geldi.

Ortadoğulu kadınlara göre taşın doğurganlık üzerinde etkileri vardır, Avrupa Efsanesi ise onu sevgi ve yenilenme ile ilişkilendirir.

AY TAŞI İYİLEŞTİRİCİ ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Tarih öncesi zamanlardan beri ay taşının iyileştirici özellikleri birçok kültür ve etnik köken tarafından kabul edilmiştir. Peki ay taşı ne için kullanılır? Gerçeği söylemek gerekirse, ay taşının faydaları hayatımızın hemen her evresinde yaygındır.

Hastalıklara Şifacı: Faydası, karaciğere, pankreasa, mideye ve dalağa özgü sorun ve rahatsızlıklarla ilişkilidir. Ayrıca, kanı temizlemesini sağlamak ve sindirim sistemini iyileştirmek için lenfatik sisteme yardımcı olduğu bilinmektedir.
Kadın Taşı: Ay taşının güçleri, genellikle bir kadının öfkesini ve negatif enerjilerini kontrol etmesini sağlayarak duygusal dengeyi güçlendirmesiyle algılanır. Adet bozukluklarınızın düzenlenmesine ve doğum sırasında ağrıların giderilmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır.
Günlük Refahın Getiricisi: Hipofiz bezinin dengede kalmasına yardımcı olan, epifiz bezinin sirkadiyen döngüsünü iyileştirmesine ve uykusuzluğu tedavi etmek için kişinin uyku döngüsünü normalleştirmesine yardımcı olan yatıştırıcı bir taştır. Ay ile bağlantısı, yoğun meditasyon ve dolayısıyla duygusal sağlık için gereken dinginliği ve sakinliği size getirir.
Zor Zamanlarda Yoldaş: Dünyanızın sona erdiğini mi düşünüyorsunuz? Aksine ay taşı, böyle bir durumdaki herkes için belki de en önemli mesaj olan “yeni başlangıçlar” ezgisini taşır. Ay’ın güçlü enerjisini insan ruhuna aktaran taş, sezgilerinizi geliştirir, melankoli ve çileden kurtulmanızı sağlar. Böylece, ay taşı bireye ‘yeni’ benlik kazandırır.
Büyüme Aracı: Bu kristali takan bir kişi gelişmiş sezgiye, yaratıcılığın artmasına ve kişiliğin, mesleki becerilerin ve dolayısıyla üretkenliğin gelişimine katkıda bulunan psişik yeteneklerde artışa sahiptir. Ay taşının iyileştirici güçleri, geçim ve ilişkilerde başarı ile müreffeh bir yaşama katkıda bulunur.

DUYGULAR VE DUYGUSAL İYİLEŞME

Büyük ayla bağlantılı olan değerli taş, onu giyen kişiye bir rahatlık hissi veren yatıştırıcı etkiler ve rahatlatıcı etkiler taşımasıyla ünlüdür. Sütlü görünümü sadece zarafetinize katkıda bulunmakla kalmaz, güveninizi ve istikrar duygularınızı da artırır.

Ay taşının düzenli kullanımı, her türlü bakım ve besleme çağrısına daha açık ve duyarlı olmanıza yardımcı olur. Bu şekilde toplumdan soyutlanma veya dışlanma riskiyle karşılaşmazsınız. Daha sevimli bir benlik sizde fark edilir hale gelir ve insanların gözünde saygın bir insan olursunuz.

Yaşamın bir noktasında varoluşsal bir kriz anına geldiğinizde, yalnız kalmaktan korkmanız gerekir çünkü sakinleştirici kişiliğiniz yanınızda durması için bir arkadaş çekecektir. Sonunda, herhangi bir felaketin ötesine bakmak ve en uygun seçimleri yapmak için dengeli bir güç ve istikrar durumu geliştirebilirsiniz. Ay taşının duygusal iyileştirme yeteneği tarafından yönlendirilen kesinlikle olumlu bir sonuç, değil mi?

AKIL

Ay taşının şifalı bir taş olup olmadığından hala şüpheniz var mı? Pekâlâ, oturun ve sizi bir kadın olarak tanımlayan şeyin ne olduğunu anlamak için zihninizin içine dalmaya başlayın. Belki de kendinizi modern bir kadın, bir anne, bir kız kardeş, bir arkadaş ve bir vatandaş olarak görüyorsunuz. Şefkat, yumuşaklık, sempati, nezaket ve diğer birçok psikolojik özelliğiniz var.

Benzer şekilde, bazen güzel “sizi” bulandıran ve sizi daha az arkadaş canlısı bir varlık gibi gösteren öfke, kıskançlık ve diğer kutuplaştırıcı duygularınız var. Ay taşı şifa kristallerinin, kalbinde bu kadar çok olumsuzluk olan birine nasıl yardımcı olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Karakterlerinizin tüm o karanlık kısımları bastırılsaydı nasıl hissedeceğinizi hayal edin. Sıcak kalpli, sempatik ve girişken bir insan olacaksınız. Bu değerli taşların, bu duyguları dışarı atmaya ve gençleşmiş zihninize huzur aşılamaya yardımcı olma gücüne sahip olduğu düşünülmektedir. Bu şekilde zihninizi iyileştirebilir ve daha dolgun ve daha cana yakın bir formda yeniden şekillendirebilirsiniz.

Bazı güçlü eski uygarlıklar bu taşları, sözde onlara sevgi ve şefkat getirebilecek hazineler gibi tutarlardı. Bu, zihninizi zenginleştirmenin ve her zamankinden daha canlı hale getirmenin başka bir yolu.

VÜCUT

Ay taşının sağlığa faydaları o kadar belirgindir ki, bilen herkes bazı hastalıklarını iyileştirmek ve vücuduna enerji getirmek için bir şans almak isteyebilir. Fizyolojik faydaların çoğu yukarıda tartışılmış olsa da diğerleri de önemlidir.

Kadınlar, sürekli olarak meydana gelen hormonsal gelgitlerini atlatmak için desteğe ihtiyaç duyarlar. Ay taşı onlara bu desteği veriyor.

Taşın sıvı dengesizliklerinin dengelenmesi ve biyoritm saatinin uyumlu hale getirilmesiyle olan bağlantısını çevreleyen birçok iddia var. Uyurgezerlik (uyurgezerlik) olan kişilerin de taştan faydalanabileceğine dair iddialar var. ‘Hiperaktif’ ve ‘sessiz olmayan’ olarak adlandırdığınız çocuklara bile yardım edilebilir.

Ay taşının ruhsal özelliklerini anlamak için, evreni genellikle güneş ve ay olarak nitelendirilen, birbirini tamamlayan veya rekabet eden iki enerjinin/kuvvetin bir bileşimi olarak gören ‘Yin-Yang adlı 3500 yıllık bir Çin felsefesi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. aydınlık ve karanlık.

Felsefe ayrıca, her insanın her iki güce de sahip olduğu ve bunlar arasında bir dengenin sağlanması gerektiği sonucuna varır. Ay taşı en uygun dengeleyici olarak kabul edilir.

Doğal Taşlı Ürünlerimiz
error: İçerik korunmaktadır !!