blank
0533 663 32 23
750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Bakır Bileklik Gerçekten Yararlı Mı? Faydaları

blank

Bakır Bileklik Gerçekten Yararlı Mı?

Eski Mısırlıların birbirinden farklı yararları olduğunu düşünerek taktıkları bakır bileklik günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Hatta şu anda da bakır bilekliğin çeşitli faydaları olduğu yaygın bir inanıştır. Peki, gerçekten denildiği gibi bu bileklikler efsanevi özelliklere sahip mi? Ya da vücudumuza sağladığı yararlar nelerdir?

Bakır Bileklik Takmanın Faydaları

Doğal taşların, elementlerin vücudumuza ve ruhumuza iyi geldiği karşı konulmaz bir gerçektir. Bu yüzden bu doğal taşlarla ya da elementlerle takı yaparak vücudumuzla birleştiririz. Biz de bu yazımızda bakırdan yapılan bileklikleri incelediğimizden gelin bakır bileklik takmanın faydalarını tek tek inceleyelim.

  • Bakır olan bilezik ya da bilekliğinizin içindeki bileşimler vücut tarafından emiliyor. Bu emilim ise vücuttaki artrit iltihabı azaltıyor, hafifletiyor ya da yok ediyor.
  • Bakır antibakteriyel özelliğe sahip bir elementtir. Bu sebeple cilt ile temasında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat bakır bileziğin direkt açık bir yaraya teması sağlıklı ve doğru değildir.
  • Vücudun beyaz kan hücre üretiminde bakır etkin bir elementtir. Ayrıca üretimin yanı sıra bu hücrelerin dağıtımında da aktif rolü vardır. Vücuttaki bakır eksik olduğu takdirde pek çok olumsuz durumla karşılaşmanız muhtemeldir. Sonuç olarak bağışıklık sisteminizdeki düşüşler nedeniyle yaşayacağınız sağlık problemlerini bakır bileklik sayesinde telafi etmeniz mümkündür.
  • Bakır elementi, insan vücudu için vazgeçilmezdir. Antioksidan özelliği sebebiyle kolajen üretimi için zorunludur.
  • Bazı çalışmalar ise bakırın kolesterol ve tansiyon ile ilişkisini kurar. Kesin olmamakla birlikte düşük bakır oranlarına sahip olmak kalp veya kan damarları ile ilgili bir hastalığa yakalanma riskinizi arttıracaktır.

Bakır Bileklik Kullananalar

Bu bilekliği kullanan ya da kullanmayı düşünen kişilerin sayısı bir hayli fazla. Kişiler bu konuda deneyimli kişilerden bilgi almak istiyorlar. Bakır bileklik kullanan kişilerin söyledikleri doğrultusunda bu elemente sahip bileziğin; migren, stres, uykusuzluk ya da radikülit gibi pek çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir.

Bakır vücuda enerji verdiği için fazla olan enerjiyi harcamanız gerekir. Bundan dolayı bolca egzersiz yapmanızda fayda vardır.

Sonuç olarak; bu bileklik için bazı konularda insan vücudunda yararı vardır diyebiliriz.

İlginizi Çekecek Diğer Yazılarımız

Bakır Bileklik Modelleri ve Fiyatları >

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

error: İçerik korunmaktadır !!