0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Bakır Günah mı?

Bakır Günah mı?

Dünya, samanyolu, galaksiler, evren ve bilinmeyen o kocaman boşluk.

Dünyamız içinde ne kadar küçük kalıyor değil mi? Dünya’nın içinde de biz insanlar küçücük kalıyoruz. Bilmediğimiz öyle çok şey var ki ve aklımızı kurcalayan milyonlarca sorular.

İnsan vücudunu örnek alacak olursak, vücudumuzda her birinin işlevi farklı olan mineraller vardır. İnsan vücudu söz konusu olduğunda en önemli mineraller; kalsiyum, demir, selenyum, bakır, çinko, sodyum, iyot, flor, potasyum, magnezyum, fosfor, kükürt, manganez, kromdur.

Vücudunuzda her biri farklı bir işe yarayan bu minerallerin eksikliğinde ise kemik yapınızın bozulması, vücut şeker oranının dengelenmemesi, vücudun hastalıklarla savaşamaması, kalp ritminin bozulması, vücut dokusunda yer alan enzimlerin işlevlerini yapmaması, böbreklerin ve kalbin düzgün çalışmaması, yaralarınızın iyileşmemesi gibi belirtilere neden olurlar.

Bu mineralleri yediğimiz besinlerin dışında, takviyelerle, güneş ışınlarıyla, vücudumuza taktığımız takıların deri yolumuzla emilimiyle almaktayız.

Peki, vücudumuzda dolaşan bu mineralleri vücudumuza almamız günah mıdır?

Haftalardır bakırın günah olup olmadığı ile ilgili aldığım sorulara cevap verebilmek amacıyla bu blog yazısını yazıyorum. Bakır, vücut dokusunun yeniden oluşması için gerekli olan enzimlerin oluşmasına yardım eder. Vücudunuzda hali hazırda bulunan BAKIR mineraline günah mısın diye sorabilir misiniz? Daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlayan minerallerin dinen bir olumsuzluğu olmuş olsaydı, neden bu mineraller vücudunuzda dolaşıyor olurdu? Bunu hiç düşündünüz mü? Yüce yaratıcımız sizce size günah olan bu minerali vücudunuzun içinde dolaşmasına izin verir miydi?

Size helal olarak söylenen altın bilezik, yüzük ve küpenin içinde haram mı diye sorduğunuz bakır olduğunu biliyor muydunuz? Altınların ayarları, bakırla ve diğer madenlerle ne kadar seyreltildiği anlamına gelmektedir. Aslında her altın taktığınızda demir, bakır … vb metalleri de birlikte kuşanıyorsunuz.

Dünyada bakırın, demirin, tuncun, metallerin haram olacağını düşüneceğimize bence dünyayı nasıl birlikte iyi yapabiliriz, nasıl ihtiyaç sahibi bir insana yardım edebilir, veya bir çocuğu güldürebiliriz, komşumuza pişirdiğimizden nasıl ikram edebiliriz, çevreyi nasıl temiz tutabiliriz, hayvanlara, insanlara nasıl iyilik yapabiliriz diye düşünsek daha iyi olmaz mı?

Allah bir iyiliğe tüm kötülükleri silebilecek kadar şefkatle yaklaşırken, sizce metallerin günahını haramını sorgular mı?

Bakır Ürünlerimiz,

En Yeni Ürünlerime Göz Atın