0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Bakır Hakkında Bir Konuşsak mı

Bakır Hakkında

Bakır tasarımlarımız hakkında en çok sorulan soruları ve cevaplarını sizin için derledik. Keyifli okumalar ♥

Bakırın temizliği nasıl yapılır?

Öne çıkanlar bölümünde çektiğim videoları izleyebilirsiniz. Hem karbonat limon hem beyaz kil ile ilgili temizlik için bilgiler yer alıyor.

Bakırın gerçek olduğunu nasıl anlarım?

Çıplak gözle anlamak pek mümkün değil, bakır ustaları bakırı döverek metalin verdiği tepkiye göre anlayabiliyorlar. Bizim için de pratik önerileri bulunuyor ”mıknatıs” bakıra mıknatıs yapışmıyor. İçerisinde farklı bir maden var ise mıknatıs yüzeye yapışacaktır.

Neden bakır takılar takmalıyım?

Eski Mısırlılar, içme sularını sterilize etmek, baş ağrılarını iyileştirmek ve cilt rahatsızlıklarına yardımcı olmak için bakır kullandılar. Ayrıca M.Ö. 400 yıllarında modern tıbbın babası olarak bilinen (ve ardından “Hipokrat yemini” adını alan Yunanlı Hipokrat), çeşitli hastalıkların tedavisi için bakırı tavsiye etmiştir. Bakır yüzyıllardır var olmuştur, günümüzde duyduğumuz en yaygın hikâye, büyük dedelerimiz ve büyüklerimizin arterit için bakır bilezikler kullanılmalarıdır, ancak bakır bundan çok daha fazlasını yapar.
2008’de Bakır, Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından ilk metalik saf madde ( SFAM ) olarak kabul edildi.
Bakır madeni sadece (+) iyon içeren tek madenidir bu nedenle (-) enerjiyi çeker ve döngüsel olarak pozitife çevirir. Bulunduğu ortamda mikrop öldürücü özelliği ile de birçok bulaşıcı hastalıklardan korumakta.

Bilekliğin neden açık yapısı var?

Enerji tüm evrende stabil değil bir döngü içerisindedir. Sürekli enerji hareket nedeni ile bir boşalma noktası gerekmektedir. Bu nedenle enerjinin rahat hareketi ve yüksek faydası için açık yapıdadır.

Bakır kararır mı?

Evet. Kararması gerekir, doğasında bu vardır hem topladığı enerjinin hem de hava ile teması ile kararır ama temizliği çok basittir. Öne çıkanlar bölümünde yer alan videolar ile bilgilere ulaşabilirsiniz.

Altın kaplama bakırın şifasına engel olur mu?

Hayır. Altın da iletkenlik açısından en doğal formlardandır. Bu nedenle bir engel değildir.

Bakır Ürünlerimiz

En Yeni Ürünlerime Göz Atın