blank
0533 663 32 23
750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Bakır Takı Takmanın Faydaları 

blank

Bakır Takı Takmanın Faydaları

İnsanlık tarihine ışık tutan bakır, altından sonra Anadolu Bölgesi’nde bulunan ilk metaldir. 3600 yıllarında ait olan bakır yüzük ve bilezik gibi takılar, bu elementin ne kadar kolay şekillendirildiği ve ne kadar değerli olduğunu göstermiştir. Geçmişten günümüze kadar ulaşmayı başaran bu ürün, pek çok kişi tarafından çeşitli faydaları olduğuna inanarak kullanılmaktadır. Tarihi boyunca bakır takıların, morluk gibi küçük çaplı rahatsızlıklarından, bağışıklık sisteminin güçlü bir hale gelmesine kadar pek çok sağlık koşuluna iyi geldiği düşünülmektedir. Peki, efsanevi özelliklere sahip bakır takı takmanın faydaları nelerdir?

Bakır Takı ve Sunduğu Faydalar 

Doğada bulunan pek çok değerli taşın ve elementin hem ruha hem de vücuda iyi geldiği bir gerçektir. Nitekim bu doğal taşlar veya elementlerden takılar tasarlanmasının nedeni de budur. Böylelikle şifa özelliklerini vücudumuz ile buluştururuz. Pek çok kişi tarafından çeşitli sağlık sorunlarının tedavisine olumlu katkıları olduğu düşünülen bakır elementi de bunlardan biridir. Dünden bugüne tılsımlı bir metal olarak görülen bakır takı takmanın faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Vücut, bakırdan üretilen bileklik veya bileziklerin içerisindeki bileşimleri emer. Bu emilim ise eklemlerdeki kıkırdakların yenilenmesine yardımcı olarak artrit iltihabını ve ağrıyı hafifletebilir.
  • Antibakteriyel özelliği sayesinde yaraları sterilize ederek, bakterilerin ölmesini sağlar.
  • Beyaz kan hücre üretimini destekleyen bu element ayrıca akyuvar hücrelerinin dağıtımında aktif bir rol oynar.
  • Vücutta bakır eksikliği, çeşitli sağlık sorunlarına neden olur. Sonuç olarak bağışıklık sisteminin düşmesi sebebiyle yaşanan bu durumları bakırdan tasarlanan takılar ile telafi etmek mümkündür.
  • Vücudun vazgeçilmez bir elementi olan bakır, antioksidan özelliği sayesinde kolajen ve elastin üretimini destekler.
  • Stres, uykusuzluk, migren veya radikülit gibi çeşitli rahatsızlıklara iyi gelir.
  • Alzheimer başlangıcını veya ilerlemesini önlemeye yardımcı olur.
  • Bakır tuzları, bağırsaklarda veya solunum sistemindeki bazı mantar ve virüs türleri yok eder.
  • Su, tuz ve mineral metabolizmasının çalışmasına yardımcı olarak enflamatuarları ortadan kaldırmayı sağlar.
  • Tansiyon ve kolesterol rahatsızlıklarına yararlıdır.

Bazı uzmanlar tarafından bakırdan tasarlanan takıların, dönüşümlü olarak takılması tavsiye etmektedir. Örneğin bir bilezik veya bilekliğin önce sağ bileğe ardından ise sol bileğe takılmalıdır. Bakır takının 12 saatte bir çıkarılması gerekir. Eğer uzmanların bu tavsiyelerine dikkate alırsanız bakırın olumlu ve en önemlisi sağlıklı etkilerini görebilirsiniz.

Bakır Ürünlerimize Göz Atın

Bakır Bileklikler

Bakır Kolyeler

Bakır Küpeler

Bakır Yüzükler

Bakır Saç Tokaları

Bakır Anahtarlıklar

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekecek Diğer Yazılarımız

error: İçerik korunmaktadır !!