blank
0533 663 32 23
750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Bakır ve Zihinsel Sağlık Arasındaki İlişki

blank

Bakır ve Zihinsel Sağlık Arasındaki İlişki

Bakır eksikliği insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir çünkü bakır, vücutta çeşitli biyolojik fonksiyonlar için gerekli olan esansiyel bir mikroelementtir. Vücuttaki enzimlerin aktivasyonunda, demir emilimi, sinir sistemi fonksiyonları gibi birçok süreçte rol oynar. Ancak fazla veya eksik bakır alımı her ikisi de sağlık sorunlarına yol açabilir.

Bileklik, kolye, yüzük, küpe… Bakırın hakim olduğu takı modelleri güzel bir görünüm oluştururken kişinin zihin sağlığına da olumlu bir etki sağlayabilir. Kırmızıya yakın parlak tonu ile bakır ve zihinsel sağlık arasındaki ilişki temelinde bu metalin iletkenlik ve mineral yapısının özelliği yer alır.

Bakır enerji iletkenliğine sahip olan, Antik Mısır’da baş ağrısını geçirmek, Osmanlı’da ise zihinsel hastalıkları tedavi etmek için kullanılan faydalı bir metaldir. Bedendeki negatif elektriği toplayan bakır kişinin aurasını arındırarak daha iyi hissetmesini sağlar. Dolayısıyla zihinsel sağlığına da artı olarak katkıda bulunur. Antik Mısır’da bakırın teması ya da suya karıştırılması ile geçirilen baş ağrısı bu metalin fiziksel faydalarından biridir. Osmanlı’da zihinsel rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan bakırın ise yalnızca hastaya temas etmesi yeterliydi. Bakırın vücuttaki elektriği emiyor olması kişiyi zihinsel olarak rahatlatır. Bu nedenle de Osmanlı’daki zihinsel tedavi yöntemi merkezine bakırı alır.

Bakır ve zihinsel sağlık arasındaki ilişki geçmiş medeniyetlerde kanıtlanan eylemlerden ibaret değildir. Zihinsel sağlığı olumlu yönde etkileyen bakır;

  • Kişinin zihinsel güç toplamasını sağlar.
  • Negatif enerjiyi emerken pozitif enerjiyi yükseltir. Böylece zihinsel olarak kişi dengeli bir hale kavuşmuş olur.
  • Bakır takıların kullanımı ile negatif elektrikten sıyrılan zihin daha canlı bir hale gelir.
  • Bakırın enerji iletkenliği sayesinde insan bedeni kötü hisler doğuran negatif elektriğe veda eder.
  • Kişinin daha mutlu ve dinamik hissetmesini sağlar.

Zihni bu yönde etkileyen bakır şık takıların kullanımıyla bu faydalarını sunar.

Sağlıklı Bir Zihin İçin Hangi Bakır Takıları Kullanmalıyım?

Bakır insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bir metaldir. Zihinsel etkilerinden faydalanmayı istiyorsanız bakıra besinler aracılığıyla ulaşmak yine bir seçenektir. Bakır minerali bulunan besinlerden zengin bir beslenme bu konuda destek olacaktır. Önemli bir detay ise mineralin besinlerle ne kadar emildiğidir. Bakır eksikliği ile ilgili laboratuvar testi yaptırmanız önemlidir hayati önem taşıyan bakır mineralinin eksikliği olduğu kadar fazlalığı da bizim için rahatsız edici olabilir. Bakırın eksik ve fazlalığında gelişen belirtilere yine ilgili blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bakır ve zihinsel sağlık arasındaki ilişki doğru seçilen bakır takılar ile size destek olur.

Kolye size hep temas eden bir takıdır. Bakırın kızıl rengi bu takıya hoş bir görünüm verir. Boyna ya da göğse temas edişiyle de negatif enerjiyi çok daha kolay emer. Bileklik de bakırın kullanımı için idealdir. Kolye ve bileklik zihinsel sağlık için ideal takılardır. Ancak zevkinize ve kullanımınıza göre yüzük ya da küpe de takabilir, bakırın zihninizi iyileştirmesine izin verebilirsiniz. Bakır mineralinin hücresel faydası için takılar. Bakırın negatifi enerji etkileri için bulduğunuz ortamda bakır objelerin bulunması size iyi gelebilir ????

En önemli konu ise bireysel bir vitamin ve mineral seviye testi yaptırmanızdır. Hekiminizin önerileri doğrultusunda destek almanız önceliğiniz olmalıdır.

Bakır Ürünlerimize Göz Atın

Bakır Bileklikler

Bakır Kolyeler

Bakır Küpeler

Bakır Yüzükler

Bakır Saç Tokaları

Bakır Anahtarlıklar

En Çok Satan Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekecek Diğer Yazılarımız

error: İçerik korunmaktadır !!