blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Bakırın Antioksidan Gücü

blank

Bakırın Antioksidan Gücü: Takılarla Vücuttaki Serbest Radikallere Meydan Okuyun

Bakır eksikliği insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir çünkü bakır, vücutta çeşitli biyolojik fonksiyonlar için gerekli olan esansiyel(vücudun üretmediği, dışarıdan alınması gerekli olan)  bir mikro elementtir. Mikro elementler, vücutta daha küçük miktarlarda bulunurlar ve eksikliği veya fazlalığı ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Örnek mikro elementler arasında demir, çinko, bakır, selenyum, magnezyum, krom, iyot, mangan ve molibden yer alır. Vücuttaki enzimlerin aktivasyonunda, demir emilimi, sinir sistemi fonksiyonları gibi birçok süreçte rol oynar. Ancak fazla veya eksik bakır alımı her ikisi de sağlık sorunlarına yol açabilir.

Bilekte sallanan parlak bir bileklik, kulakları süsleyen kırmızı tonlarında küpeler, parmağınıza konuş şık bir yüzük… Bu takıların hepsinin ortak noktası bakırın ihtişamını paylaşmasıdır. Ancak paylaştıkları tek şey bu şık görünüm müdür? Bakırın antioksidan gücü hoş görünümünün önüne geçerek bu metali ve takıları doğal bir şifa kaynağı olabilirler.

Vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren, hasar almasını önleyen antioksidanlar serbest radikallerin en büyük düşmanlarından. Hücreleri tahrip eden serbest radikaller yaşlılıktan DNS hasarına kadar pek çok probleme neden olur. Ancak bakırın taşıdığı antioksidan niteliği buna izin vermez. Bakır takılar tene temas ettiği sürece birçok fayda sunabilir. Antioksidan özelliği de bunlardan biridir.

Bakır takılar vücuda değdiğinde ciltteki küçük molekülleri emer. Bu, bakırın iletkenlik özelliği sayesinde yaptığı bir eylemdir. Emilen moleküller sonucunda ise vücuttaki şişliklerde azalma gözlemlenir. Serbest radikallerin neden olduğu yaşlılık belirtilerinde de seyrelme yaşanır. Takı ile olan temas esnasında bakır elementi cilt tarafından emilir. Böylece bakır ruhsal olarak kişiyi iyileştirirken fiziksel olarak da fayda göstermeye başlayabilir.

Antik Mısır gibi eski medeniyetlerde doğal şifa yöntemi olarak kullanılan bakırın serbest radikallere karşı gösterdiği etki şaşırtıcı değildir. Çünkü bakırın antioksidan gücü hücreleri tahrip eden bu unsurların faaliyetlerine engel olur. Hücrelerin zedelenmesinin önüne geçen bakır nüfuz ettiği noktayı iyileştirici bir etki sağladığı gözlemlenmiştir.

Bakır ile Serbest Radikaller Artık ‘Serbest’ Değil!

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan, vücudun aldığı hasarları onaran antioksidan bakırın da bünyesinde taşıdığı bir özelliktir. Şişlik, çürük gibi yaralanmalara eski dönemlerde bakır ile müdahale edilmesinin nedeni bu metalin iyileştirici özelliğinden olsa gerek.

Takıları süsleyen bakır mineralinin antioksidan gücü vücuda zarar veren serbest radikallere mani olur. Bakır kolye, bileklik, yüzük, küpe, halhal gibi takılar sayesinde kişi bu hücre tahribatına en şık şekilde engel olma şansına erişebilir.

Bakırın şifası geçmişten beri insanların hayatında yer alır. Parlak görünümleri ile göz kamaştıran bakır takılar serbest radikallere meydan okuyarak vücudunuza şifa sağlamak için destek olmaya çalışır.

En önemli konu ise bireysel bir vitamin ve mineral seviye testi yaptırmanızdır. Hekiminizin önerileri doğrultusunda destek almanız önceliğiniz olmalıdır.

Bakır Ürünlerimize Göz Atın

Bakır Bileklikler

Bakır Kolyeler

Bakır Küpeler

Bakır Yüzükler

Bakır Saç Tokaları

Bakır Anahtarlıklar

En Çok Satan Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekecek Diğer Yazılarımız