blank
0533 663 32 23
750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Bereket Artıran Doğal Taşlar Hangileridir? Özellikleri Nedir?

blank

Bereket Artıran Doğal Taşlar Hangileridir? Özellikleri Nedir?

Bereket artıran doğal taşlar inanışa göre sahip olduğu enerji ile parayı, şansı ve huzuru sahibine doğru çekmektedir. Finansal problemler yaşıyor veya durumunuz daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız, hayatınıza bu taşların gücünü dâhil edin.

Değerli taşların bereket getirdiği inancı eski çağlara dayanmaktadır. Öyle ki, neredeyse insanlığın başlangıcından beri taşlardan bu hususta da faydalanıldığı bilinmektedir.

Bereket Artıran Doğal Taşlar Hangileri?

Birçok mitolojik kaynak, efsane ve rivayet doğrultusunda doğal taşların kazancı bereketli kıldığına, yeni iş fırsatları bulmaya yardım ettiğine inanılmaktadır. Bu nedenle para tılsımı diye nitelendirilen bu taşların evde, çalışma ortamında bulundurulması önerilmektedir.

Diğer taraftan, bolluk ve bereket kristallerinin sahibinde tepkileri ve algıyı geliştirdiği iddia edilmektedir. Böylece bunların üretkenliği artırıp verimliliği yükselttiği savunulmaktadır. Öte yandan pozitif enerjisi dolayısıyla zihni açtığı rivayet olunan bu taşların, yankı ve titreşimlerle kişiyi daha çok çalışmaya teşvik ettiği bilinmektedir.

Söz konusu bolluk ve bereket taşlarıyla gerçekleştirilen ritüeller, fırsatları daha kolay fark etmeyi kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda inanışa göre bu taşlar kişilerin hedeflerine odaklanmasını, iyimser düşünmesini sağlamaktadır. Böylece kişilerin daha hızlı bir şekilde gerçeğe dönmesine destek olmaktadır.

Bu kapsamda, bereket artırıcı doğal taşlar şöyle sıralanabilir:

Zebercet (Peridot)

Şeffaf yeşil rengiyle dikkat çeken bu taş, beden ve zihin dengesini kurmaya yardımcı olmaktadır. Öte yandan güneş enerjisiyle bağlantılı olduğu dile getirilen Peridot, işlerinden olumlu sonuç almak isteyen kişiler için tavsiye edilmektedir.

Zebercet (Peridot) Taşı Faydaları

Jasper

Bu taş ise eskiden kuraklık dönemlerinde yağmur yağması için kullanılmıştır. Bereket için Kalsedon taşıyla birlikte kullanımı önerilmektedir. Çünkü böyle yapılırsa etkisinin daha fazla olacağına inanılmaktadır.

Aventurin

Bulundurulduğu hanelere bereket getirdiği söylenmektedir. Öte yandan özgüveni artırarak üretkenliği desteklemektedir. Parasal gücü artırdığına ilişkin rivayetler vardır.

Kaplan Gözü

Altınımsı kahverengi ve sarı çizgileriyle şık bir görünüm sergileyen bu taş, negatif enerjiyi ortadan kaldırma etkisiyle meşhurdur. Diğer taraftan, bereket artıran doğal taşlar içinde cesaret artırıcı olmasıyla da öne çıkmaktadır. Böylece kişiyi kendine sunulan olanakları daha iyi değerlendirmeye, girişken olmaya, kazanmak için risk almaya yönlendirdiği düşünülmektedir.

Yeşim

Ticaret hayatına şans ve bereket getirdiği yönünde bir inanış mevcuttur. Bu taş, endişeyi ve korkuyu azaltarak kişiyi stresten uzaklaştırmaktadır. Bu sayede kişinin işine daha iyi odaklanmasına imkân tanımaktadır. Onun için bu taşla düzenli olarak yapılan meditasyon çalışmaları ve olumlama ritüelleri kişinin finansal bakış açısını genişletmektedir. Öte yandan iş yaşamında aktif olmasını mümkün kılmaktadır.

Malakit

Geçmişte barış getirmesi amacıyla kullanılmış olan Malakit, ‘bakır taşı’ diye de adlandırılmaktadır. Kişiyi sınırlamaktan kurtarır. Bu sayede hedeflere ulaşmaya yardımcıdır. İş ortakları arasındaki bağlılığın kuvvetlenmesinde etkilidir. Zihni keskinleştirir. Böylece daha doğru finansal kararlar almayı kolaylaştırır.

Ayın Taşı Malakit Taşı

Sitrin

Eski uygarlıkların tüccar taşı olarak isimlendirdiği Sitrin, sarı tonlarıyla ilgi görmektedir. Kişiye pozitif enerji yüklemesiyle bilinmektedir. Ayrıca finansal istikrar ve başarı hususunda da etkili olduğu rivayetler arasındadır.

Sitrin Taşı Faydaları

Bereket Artıran Diğer Doğal Taşlar Nelerdir?

Bunların yanı sıra, şunları da bereket için doğal taşlar listesinde görmek mümkündür:

  1. Yakut
  2. Akik
  3. Karnelyan
  4. Granit
  5. Mavi Topaz
  6. Kehribar
  7. Rodonit

Sonuç olarak; bereket artıran doğal taşlar binlerce yıldır zenginlik ve refah için kullanılmaktadır. Zira bu taşların eldeki nimetlere yönelik farkındalığını artırdığı belirtilmektedir. Böylelikle yaydığı enerji ile kaynakları ve imkânları değerlendirmeye yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Doğal Taş ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekebilir

error: İçerik korunmaktadır !!