0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Bilimsel Açıdan Bakır

Bilimsel Açıdan Bakır

Modern tıptan önce bakır, enfeksiyonu önlüyor ve hayat kurtarıyordu. Bunun sebebi bakırın bakteri ve mikropların hücresel yapısına müdahale ediyor olmasıydı. Saf bakır temas halinde mikropların %99,97’sini öldürebilir.

Bakır ve birçok bakır alaşımı sonuç olarak ABD Çevre Koruma Ajansı’nda ilk katı saf malzeme olarak tescil edilmiştir. Bu, bakırı enfeksiyon kontrolünün (ASM) odağına taşımıştır.
Bakır, oksijenle etkileşime girerek ve oksijen moleküllerini değiştirerek çeşitli patojenleri etkisiz hale getirir. Bakterilerde bu, dış tabakayı bozar, genetik materyale ve hücre mekanizmasına zarar verir ve bu da hücre ölümüne yol açabilir. Yapılan araştırmalar bakır yüzeylerin diğer metal yüzeylere göre bakteri ve mikrop yok etmede daha etkili olduğunu ortaya koymuştur. Bu araştırma ilk olarak 2010 yılında ABD’de bir poliklinikte yapılan önceki denemelerde fark edilmiştir.

Hastane odaların bakır alaşımlı kapı kolları, banyo armatürleri, masa üstleri vb. bakır ile donatıldığı bir dizi hastane denemesi yapılmıştır veya devam etmektedir. Bakır, yüzeylerde mikrobiyal yükte önemli bir azalma olduğunu göstermiştir.

Bakır içeren malzemelerin hastane hijyenine katkıda bulunabileceği açıktır.
Geçen bloğumuzda bakırın medeniyetlerce nasıl kullandırıldığını sizlerle paylaşmış, bakırın mikrop öldürücü özelliğini tarihi açıdan inceleme fırsatı bulmuştuk. Bilimsel olarak yapılan araştırmalarda da bakırın iyileştirici etkisini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.
Bakırın şifası evlerinizde olsun dilerim…
Sevgiler…

Ürünlerimiz

Bakır Dil Sıyırıcı
Bakır Tütsülük
Bileklikler
Çakralar
Kolyeler
Küpeler
Saç Tokaları
Yüzükler

En Yeni Ürünlerime Göz Atın