0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Doğal Taş Seçiminizi Nasıl Yapılır?

Doğal Taş Seçiminizi Nasıl Yapmalısınız?

Doğal taş seçimi birçok farklı şekilde yapılabilir. Taş, burcunuz ile uyumlu olmasa dahi niyetinizle ve benliğinizle uyumlu olabilir. Bu sebeple, taş seçiminde tek bir kritere bağlı kalmamalısınız. Peki, doğal taşınızı seçerken neye dikkat etmelisiniz?

Doğal Taş Seçiminde İlk Adım

Sizin için en uygun taşı seçerken yapmanız gereken ilk adım, taştan ne elde etmeyi istediğinize karar vermektedir. Duygusal ya da fiziksel rahatsızlığınızı mı gidermek istiyor ya da taşın size ruhsal enerji vermesini mi istiyorsunuz?

Bazen, fazla araştırma yapmaksızın bir doğal taşa karşı bağlantı ve çekim hissedebilirsiniz. Böyle bir durumda sizi seçen aslında taşın ta kendisi olmaktadır. Bazı durumlarda ise doğal taş seçimi için emin olamayabilirsiniz. Bu durumda ise kuvars taşları seçmek doğru bir seçim olacaktır.

Bütün doğal taşlar belirli enerji, niyet ve anlam ile ilişkilidir. Tanıdık koku ve renklere verdiğiniz tepkilere benzer şekilde, bazı taşlara karşı bir çekim hissedersiniz. Birden fazla seçim yolu olsa da bizim önerdiğimiz yöntem içsel sezgilerinize güvenmeniz olacaktır.

  • Doğal taşınızı seçmeden gözlerinizi kapayın ve zihninizi tamamen boşaltın.
  • Gözlerinizi açtığınızda elinizin hangi taşa gittiğini ve sizi aslında en çok hangi taşın çektiğini görün.

İçgüdüleriniz sizi en doğru seçime götürecektir. Sizi çeken doğal taşın ihtiyacınız olan enerjiye sahip olduğu söylenir.

Doğal Taş Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğal taş seçimi yaparken en önemli faktör taşı gerçekten isteyerek almanızdır. Tavsiyelere kulak asmayın. İçinizden geçen o taşı alın. Kuvars türleri başta olmak üzere dokunulmuş ve daha önce kullanılmış taşlar kullanım öncesi arındırılmalıdır. Yeni bir taşa sahip olduğunuzda taşınızı temizlemeyi unutmayın.

Bir diğer önemli konu ise taşların ilgili oldukları çakralar üstünde kullanılmasıdır. Vücudun enerji geçiş noktası olan çakralardan vücudumuzda 7 adet bulunmaktadır. Kuvars taşlar, insan hayatı üstünde büyük etkilere sahiptir. Bu taşlar, en basit tabiri ile enerji yönlendirici özelliğindedir. Çakra açmada tercih edilir. Bilinçli şekilde kullanılmalıdır.

Son olarak şunu da dile getirelim ki kristal yapıya sahip taşlar işlem görmemiş biçimleri ile daha faydalıdır. Kişiye daha fazla fayda ve şifa sunar. Ancak, şu da vardır ki işlenmiş doğal taşlar ten ile temas ettiğinde etkileri daha güçlüdür.

Taş Alırken Niyetinizi Belirleyin

Artık, doğal taş seçimi yaptığınıza göre bu taşın enerjisinden faydalanmaya geçebilirsiniz. Ama ilk olarak, bu taşın size daha fazla fayda sunması için niyetinizi de iyi belirlemelisiniz. Niyetinizi belirlerken;

  • Taşınızı baskın olarak kullandığınız elinize alın.
  • Zihninizi düşüncelerden arındırın.
  • Niyetinizi seçerken gerçekleşecek tüm yolculuğu hayal edin.
  • Zihninizi tekrar boşaltın ve doğal taşınıza ve yüklemeyi arzuladığınız niyete odaklanın.

Son aşamada ise taş ile bağ kurduğunuzu hissedene kadar yüksek sesli şekilde niyetinizi tekrarlayın. Sezgilerinizi dinleyebilirseniz ne zaman durmanız gerektiğinizi de hissedeceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Doğal Taş Ürünlerimize Göz Atın
En Yeni Ürünlerime Göz Atın