0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Hangi Sembolleri Tercih Etmeliyim?

blank

Hangi Sembolleri Tercih Etmeliyim?

Altın, gümüş, bakır… Takıları kaliteli metaller dışında başka ne süsleyebilir? Anlamlı semboller elbette. Ancak takılarınızda kullanacağınız sembolleri seçerken ruhsal gelişim sürecinize fayda sağlayacak alegorileri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Farklı anlamlar taşıyan çeşitli sembol arasından ruh halinizi daha iyi hale getirecek olanlara öncelik vermeli, takılarınızı onlarla süslemelisiniz. Ruh sağlığınızı olumlu yönde etkileyecek ve gelişmesini sağlayacak sembolleri ve anlamlarını gelin beraber inceleyelim.

Ruhsal Gelişim İçin Lotus Çiçeği

Lotus, kirli ve çamurlu bir suda yetişen buna rağmen çok güzel olan bir bitkidir. Bu özelliği nedeniyle saf güzelliği, ruhani gelişimi temsil eder. Aynı zamanda lotus, yedi çakranın her birini farklı rengiyle sembolize eder. Takılar için de sıklıkla tercih edilen bir çiçek modelidir.

Yin Yang

Çin kökenli bu sembol dengenin sembolüdür. İyiliğin içindeki kötülük ve kötülüğün içindeki iyilik olarak tanımlanan Yin Yang sağlıklı, dengeli bir ruha sahip olmayı temsil eder. Kişinin tutarlı davranışlarına işaret eden Yin Yang toplumsal açıdan da kullanılan bir simge olarak karşımıza çıkar.

Hayat Ağacı

Yaşamı temsil eden bu sembol kişinin kendi köklerinden beslenerek bir hayat oluşturmasını ifade eder. Başka kişilerin de yaşamına dokunmaya işaret eden bir simgedir. Ruhsal gelişim esnasında kişiden beklenen de hayat ağacı gibi olmasıdır. Hem kendisine hem de çevresine iyi gelmesi gerekir.

Kelebek ile Ruhsal Gelişim

Tırtıldan kozaya, kozadan da kelebeğe… Bu döngü nedeniyle ruhsal dönüşümü temsil eder. Kelebeğin dönüşüm süreci kişinin zorluklar yaşadıktan sonra ruhani olarak tamamlandığı döneme erişmesine atıftır. Ruhsal gelişim sürecinin sancılı fakat sonunun güzel olduğu kelebek ile anlatılır.

Sonsuzluk Sembolü

Takılarda en sık kullanılan sembollerden biridir. Bu simge kişinin kendisini keşfetme sürecini ve ruh sağlığını temsil eder. Bir tür döngüyü andıran ve sonsuzluğa uzanan bu sembol ile kişi her daim bir gelişim içindedir.

Turna

Japon kültüründe ayrı bir yeri olan turna kuşu şifa ve sağlığın sembolüdür. Öyle ki yüz adet origami tuna yapan birinin dileğinin kabul olacağına inanılır. Umudun zarif simgesi olan turna takılar için de estetik bir dokunuştur.

Farklı semboller ile ifade edilen ruhani gelişim süreci bu simgelerin varlığı ile güçlenir. Kişi yaşadığı gelişimi takılar yoluyla taşıma şansına sahiptir.

İlginizi Çekebilir

Sembol Ürünlerimize Göz Atın

En Çok Satan Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın