blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Hava Elementi Nedir? Eksik Olursa Ne Olur?

blank

Hava Elementi Nedir?

Doğada bulunan dört büyük elementten biri hava elementi olmaktadır. Bu element, tüm yaşam ve gezegenimiz için hayati bir öneme sahiptir. İçinde yaşadığımız zaman akışında aktif enerji kaynağımızdır. Diğer elementlere göre daha soyut bir akışa sahiptir.

Var oluşu simgeler. Bu nedenle de hava elementinin düşünce dünyasını oluşturduğunu söyleyebiliriz. Hem zihinsel hem de dış dünya için yaratma gücü vardır. Var etme süreci ise hayal dünyasında şekillenerek ardından düşünceye dönüşür.

Soyut ifadelerin zihinde karşılık bulması veya düşünceye dönüşmesi, bu elementin insanda da bir yansıma olduğunu göstermektedir. Ayrıca çevre ile iletişimi, olaylara objektif bakmayı, merak duygusuyla harekete geçmeyi ve bağlantı kurmayı sağlar. Tüm bunların neticesinde de hava elementi akıl ile bağlantılıdır. Çünkü soyutluğu yansıtan düşüncelerin temelini oluşturmaktadır.

Bilinçaltını yönlendiren bu elementin eksikliğiyle zihin karmaşası ve beraberinde de davranışsal bozukluklar ortaya çıkar. Eksikliğini anlayabilmeniz için de gözlemleyebileceğiniz bazı hususlar bulunmaktadır.

Hava Elementi Eksikse Ne Olur?

Düşünceleriniz ile zihninizi yormuyor ve çevrenize karşı tarafsız yaklaşımlar sergiliyorsanız hava elementi dengededir. Bunun dışında bu elementin eksikliğini anlayabileceğiniz bazı durumlar da söz konusudur.

  • Bu element güçlü bir iletişim etkisi oluşturmasına rağmen çevrenizle ilişki kuramıyorsanız ya da ilişkileriniz zayıfsa eksikliği söz konusudur.
  • İletişimdeki bu olumsuzluklar içe dönük ve utangaç davranışlar sergilemenize neden olur.
  • İçine dönen ve kendini dış dünyadan, çevresinden uzak tutan kişilerde ilerleyen zamanlarda depresyon belirtileri de görülmeye başlar.
  • Yine iletişim zayıflığından kaynaklı adaptasyon sorunları görülmektedir.
  • Her ne kadar iç dünyaya kapanma söz konusu olsa da düşünme yetisi kaybolmaya başlar. Bu durumda da endişeli ve stresli bir bilinçaltı meydana gelir.

Hava elementi, yapısı gereği eksikliğinden kaynaklı zihni dalgalandırdığı gibi yüksek miktarda bulunması da zihin karmaşası yaşatır.

Hava Elementi Yüksek İse Ne Olur?

Her şeyin azı kadar fazlasının da zararlı olma durumu hava elementini de etkisi altına alır. Düşünce dünyası ve iletişim faaliyetlerinde ideal bir enerji olan bu element, yüksek olduğu için de birçok olumsuzluk görülmeye başlar.

  • Mantık çerçevesinde değerlendirilemeyecek kadar hayali özelliklere sahip düşünceler oluşmaya başlar.
  • Eksikliğinin tam tersi olarak yüksekliğinde fazlasıyla dışa dönüklük yaşanır. Bu sebepten dolayı da aşırı özgürlükçü, abartılı ve alaycı düşüncelere odaklanılmaktadır.
  • Özgürlüğe bağlı olarak da iletişimde sınır koymakta zorluk çekilmektedir.
  • Düşüncelerde artış fakat düşünceleri eyleme geçirmede düşüş meydana gelir.
  • Aşırı düşünceler ve dengesiz duygular, zihni meşgul ettiği için de uyku problemleri ile kalitesiz uyku deneyimleri rahatsızlık verir.

Düşünceleriniz davranışlarınızla uyumlu olmalı ve mantık çerçevesinde değerlendirilmelidir. Odaklanmakta veya karar vermekte zorluk çekiyorsanız, düşüncelerinizin akışını kontrol altına almalısınız.  Elbette tüm bu düzen ve de süreçler için hava elementine dikkat etmelisiniz.

Kullanılan Kaynaklar

Element Ürünlerimize Göz Atın

En Çok Satan Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın