0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Hikayemiz

İşletmenizi/Sizi daha iyi tanıyabilir miyiz?

Vildan Kurnaz 43 yaşında Yüksek Lisans Mezunu. Alanı işletme ve pazarlama üzerine. 21 yıllık çok uluslu firmalarda yönetici olarak görev yaptı. Beyaz yaka çalışma hayatından 2018 Aralık ayında istifa etti . İçinde eksikliğini hissettiği o parçasını aramak içindi bu istifa üstelik.

Dostları delirmiş olabileceğini düşündüler :)6 ay kendi yeteneklerini ve ne yapmak istediği ile ilgili çalışmalar yaptı sürekli araştırdı. Zaman zaman gelgitler yaşadı.

Ama elleri ile üretmek fikrine söz geçiremedi ve bunu gerçekten istediğini biliyordu.
Hazırladığı işler hem kendi üretimi olmalı, Anadolu kokusu ve dokusu gibi hem kültürel izler taşımalı, modern aynı zamanda ruha ve bedenen iyi gelmeliydi.
Tesadüflere inanmayan Vildan, bir gün bakır madeni ile tanıştı kendi iç sesine göre ”o bakır madenini değil bakır onu keşfetti ” ve bu keşif sonrasında hem yaratıcı düşüncesi hem kendine olan inancı arttı . Bakır madenini araştırdı  ve önemini değerini, en önemlisi yeryüzünde ilk maden olduğunu  ilk  Anadolu topraklarında bulunduğunu, bir çağ kapatıp insanlığı yeni bir çağa taşıdığını öğrendi  bu bilgiyi aktarmak istedi. Hiç bilmediği ama gerçekten çok istediği tasarımlar için kuyumculuk eğitimi aldı ve almaya devam ediyor .

blank

Anadolu topraklarında yetişmiş bir kadın olarak, 21 yıl sonrasında yeniden hatta sıfırdan başlayan bir kadın olarak, kendi değişimi içsel yolculuğunu paylaşmak istedi.
Ve Vi dedi ki ” Sizi yansıtan takılar siz konuşmadan, diğer insanlara sizi anlatan takılardır.

işte Vi Takı tasarım bu duygularla ortaya çıktı. Vi aynı zamanda Vildan gibi özel sektör çalışma hayatında sıkışıp kalmış bir çok girişimciye ilham olmak istedi. (Konfor alanından çıkmaya tereddüt edenler için).

Yapabilirsiniz diye seslenen bir ses olmak …

blank
blank
blank
blank

Neden Bakır?

Bakır içeriği ile özellikle pandemi sürecinde daha da önem kazandı. Ben yaklaşık bir yıl önce bakırı anlatmaya başlamıştım.

​Fakat derinleşen araştırmalarım pandemi ile nedenli doğru yolda ilerlediğimi gösterdi. Bakır bileklikler mineral desteği sağlıyor, bakır dil temizleyici ile sağlık ve şifa kazanıyorsunuz ve üstelik mikrop öldürücü özelliği ile üzerinde ve dokunduğu alanda virüs ve bir çok hastalıktan koruyabiliyor.

Bakır tek pozitif elektron içeren maden bu nedenle iletkenliği çok yüksek ve ortamda ki bulunduğu yüzeydeki tüm negatif enerjiyi emiyor ve dönüştürüyor. Ve bakır tasarımlar kullan at değil bir ömür kullanılabilir tasarımlar olduğu için hem çevreye hem de bütçeye katkısı oluyor.

Hangi alanda faaliyet yürütüyorsunuz?

Tasarım takılar ve alternatif sağlık ürünleri.

Kullandığınız hammaddeleri nerelerden tedarik ediyorsunuz? Bu hammaddeler ekolojik ve sosyal açıdan adil, duyarlı bir biçimde üretiliyor mu?

Evet özellikle %100 saf bakır sertifika sahibi İtimat Bakır şirketinden temin ediyorum.

Ürettiğiniz ürünlere ilişkin herhangi bir sertifikanız varsa belirtir misiniz?

Saf bakır sertifikası mevcut.