blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Labradorit Taşı Bilinmeyen Özellikleri

blank

Labradorit Taşı Bilinmeyen Özellikleri

Genel olarak mavi ve yeşil renklerinin yoğun olduğu ancak içerisinde sarı ve turuncu karışımlarının da bulunduğu bir taştır. Labradorit taşı parıltılı formu sayesinde göz alıcı doğal bir kristal olarak bilinmektedir. Aynı zamanda mistik güçleri, gizli potansiyeli ortaya çıkarma gibi bir özelliği bulunmaktadır. Bununla beraber sezgileri kuvvetlendiren büyü taşı olarak nitelendirilmektedir.

Labradorit Taşının Faydaları Nelerdir?

Uzun seneler boyunca spiritüalizmle bağlantısı olduğu söylenen bu taşın bireyin aurasını ve çakralarını dengeleme ve koruma konusunda başarılıdır. Ayrıca kişinin psişik becerilerini güçlendirmek için fayda sağlayan bir taş türüdür.

Labradorit kristali, mücevher olarak kullanıldığı takdirde bireyin korkularını gidermektedir. Bununla birlikte kişiye güç ve inanç verir. Yoğun ya da karmaşık zihni sakinleştirerek negatif enerjilerden uzak tutar. Stres ve kaygıyı minimuma indirerek kişinin ruhuna iyi gelir.

Labradorit Taşının Temizliği Nasıl Yapılır?

Labradorit gibi kristalleri kullanmadan önce ve düzenli aralıklarla mutlaka temizlemek gerekmektedir. Bu şekilde taşın enerjisini temizlemek mümkündür. Kristali toprağa gömüp bir gece boyunca bekletildiğinde kendisini temizleyecektir. Böylelikle taş arınmış olacaktır. Bunun yanı sıra bir tütsü yardımıyla da labradorit kristalini negatif enerjilerden arındırmak mümkündür.

Labradorit Taşı Hangi Çakra Taşıdır?

İnsan bedenindeki tüm çakralara yararı olan bu taş, kalp çakra ile çalışıldığı durumlarda ruhsal gelişime yardımcı olmaktadır. Taç çakra ile çalışıldığında ise sinir, kaygı ve stresin en az seviyeye düşmesini sağlamaktadır. Boğaz çakrası ile çalışıldığı takdirde de sesi destekleyen bir yapısı vardır.

Bu kristalle beraber çalışmak farkındalık ve aydınlanmayı meydana getirmektedir. Bireyin ruh sağlığını korumasını ve özgüvensizliğini yenmesini gibi konularda faydalı olmasının yanında kişinin aurasını da oldukça güçlü tutar. Bu sayede olumsuz enerjilere karşı bir blokaj oluşturmaktadır.

Labradorit Taşının Bir Hikayesi Var Mı?

Geçmiş zamanlarda şamanlar ve şifacılar başta olmak üzere pek çok rahip tarafından da kullanılmıştır. İlk olarak 1770 senelerinde Kanada’nın Labrador bölgesindeki misyonerler tarafından bulunmuştur. Başlarda büyü taşı olarak tanımlanan labradorit taşı on sekizinci yüzyılla beraber Avrupa’da popüler bir mücevher haline gelmiştir. Ardından bu taştan oluşan birçok kolye, broş, bilezik ve çeşitli takılar yapılmaya başlanmıştır.

Labradorit Taş ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

Doğal Taş ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekebilir