0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Lapis Taşı Özelliği ve Nasıl Arındırılır?

blank

Lapis Taşı Özelliği ve Nasıl Arındırılır?

Lapis taşı özelliği ve yararları ile en çok merak konusu olan taşların başında gelir. Ayrıca ‘Lapis Lazuli’ olarak da bilinen bu taş, Antik Mısırlılardan bu yana kullanılmaktadır. Çoğu zaman koyu mavi-lacivert renktedir.

Bu yüzden, ‘Lacivert Taşı’ diye de adlandırırız. Mavinin açıktan koyuya varıncaya dek birçok tona sahiptir. Taşın üzerinde sarı metalik renkli piritler vardır.

Lapis Taşı Özelliği ve Faydaları Nelerdir?

Bu yarı değerli taş, birkaç mineralin birleşmesinden meydana gelir. Taşa mavi rengini veren şey de bu minerallerdir.

Ne var ki taş, başlı başına bir mineral değildir. Lapis Lazuli genelde kireç taşlarının metamorfizması sonucu ortaya çıkar. Öte yandan içerisinde lazurit barındırmakta olup, bu ise taşın ana bileşenidir.

Lapis taşlarının bazıları beyaz kalsit içerir. Ancak bazıları ise sarı piritler ihtiva eder. Sarı piritlere sahip olanlar diğerlerinden daha kıymetlidir. Diğer taraftan bu taş; augit, mika, nosean, hauynit hornblend gibi mineraller de bulundurur.

Sertlik derecesine gelince bu, 5-6 arasıdır. İtalya, Afganistan ve Amerika’da yaygındır. Ayrıca Sibirya ve Pakistan’dan bolca Lapis taşı çıkar. Bunun yanı sıra; İsviçre, Angola ve Kanada bu taşın rezervleri bakımından zengindir.

Lapis Taşının Fiziksel Faydaları:

Bilimsel ve tıbbî olarak kesinlik ifade etmemesine rağmen, pek çok Lapis taşı özelliği çeşitli hastalıkların tedavisiyle ilişkilidir. Örneğin; bu taşın kemik rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenir. Bu nedenle bilhassa büyüme çağındaki çocuklar tarafından kullanımı önemledir.

Öte yandan solunum yolu problemlerine karşı koruyucu etkisi vardır. Aynı zamanda tiroid bezlerini uyardığı hakkındaki tahminler arasındadır. O yüzden hormonların dengelenmesinde etkili olduğunu iddia etmek mümkündür.

Diğer taraftan bu taşın faydalarıyla ilgili ileri sürülen bazı görüşler şunlardır: Kan basıncı sorunlarını giderir. Tansiyonu dengeler. Uykusuzluğa şifalıdır.

Lapis Taşının Ruhsal Yararları:

İnanışa göre bir Lapis Lazuli taşı özelliği de, pozitif enerji ve titreşimler yayarak zihni sakinleştirmesidir. Ayrıca bu taşın iletişim yeteneğini güçlendirdiği rivâyet edilmiştir.

Bununla beraber fikirleri netleştirdiği, düşüncelere netlik kazandırdığı öne sürülmüştür. Tüm bunların yanı sıra anksiyete ve kaygı için yararlı olabileceği şeklinde bir görüş mevcuttur.

Lapis Taşı Nasıl Arındırılır?

Doğal taşlar hiç kullanılmasalar dahi yapısında negatif enerji biriktirebilir. Öte yandan taşınıza sizden başkasının dokunması, kötü enerji ile dolmasına yol açabilir.

Lapis Lazuli taşınızı Himalaya Tuz Lambası ile arındırabilirsiniz. Bunun için ikisini yan yana getirip bir süre bekletmeniz yeterlidir. Tuz lambası doğal taşları temizleme özelliğine sahiptir. Bu nedenle taşınızı kötü enerjiden kolayca kurtarıp yeniden kullanılabilir hâle getirecektir.

Diğer taraftan bu taşı toprağa gömerek enerjisini nötralize edebilirsiniz. Duru su ile yıkamak ve tütsü dumanı da bu taşı arındırmak için tercih edilebilecek yöntemlerdendir.

Siz de Lapis taşı özelliği ve yararları ile hayatınıza renk katsın istiyorsanız, bu taşı edinmek için daha fazla beklemeyin! Onun pozitif enerjisiyle sizi sarmasına, bedeninize ve ruhunuza dokunmasına izin verin!

Lapis Taşlı Ürünlerimiz

Doğal Taş ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

Doğal Taşlı Bileklikler

Doğal Taşlı Yüzükler

Doğal Taşlı Kolyeler

Doğal Taşlı Küpeler

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekebilir