0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Lotus Sembolü

Lotus Sembolü

Bir saflık sembolü Lotus

Lotus çiçeği çamurlu sularda, bataklıklarda yaşar ama yapraklarına baktığınızda sanki etrafında hiç kir yokmuş gibi düşünürsünüz. Aynı zamanda yeniden doğuşu simgeleyen bu naif çiçek çamurlu sularda bile tertemiz kalması nedeniyle mitolojide temizliğin, saflığın ve hayata yeniden doğmanın sembolü haline gelmiştir.

Hangi kültür aynasından bakılırsa onun yansıması ile oluşan bağlamlarda lotusun birçok anlamı oluşmuştur.

Hindistan’ da en güzel çiçek olarak kabul edilir. Çiçeklerin çoğu ilk önce çiçek açıp çiçeklerini döktükten sonra meyve verirken lotus meyvesi olgunken çiçek açar.

Budizm’de lotus meyvesi geleceği, çiçeği şimdiyi, sapı geçmişi temsil eder. Kutsal yeniden doğum ve evrende yaratılış sembolü olarak görülmesinin sebebi tohumları ile kendisini dölleme özelliğine sahip olmasıdır.

Hint ve Eski Mısır inançlarında tanrıların doğduğu çiçek olarak adlandırılır.

Çin’de masumiyetin, temizliğin simgesidir lotus. Resimlere, güzellik uğruna giyilen ayakkabılara, tinsel duyumlarla birçok yerde birçok şekilde anlamı vuku bulur.

Antik Mısır’da “Şafakta sudan doğarak gece kendine kapanan güneşin bitkisi.” olarak tanımlanan çiçek bu yönüyle Güneş tanrısı Ra ile bağlantılı görülür kimi zaman da Ra’yı simgeler.

İnsanların inançlarıyla anlamı değişen bu eşsiz çiçek bana göre aslında hangi şartlarda olursanız olun içinizdeki temizliği, saflığı ve güzelliği taşıyabileceğinizin göstergesi. İçinizde taşıdığınız o ışıltıya siz haricinde asla kimse dokunamaz ve o ışıltı parlamasını sürdürdükçe de asla yılmayacağınızın göstergesidir. İçinizde taşıdığınız umudun ışıltısı bataklığı ve o çamurlu suyu bile güzelleştirebilir.

Sadece inanmaya devam edin…

Lotus Sembollü Ürünlerimize Göz Atın >

En Yeni Ürünlerime Göz Atın