0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Özgüven Artıran Doğal Taşlar

Özgüven Artıran Doğal Taşlar

Özgüven artıran doğal taşlar, inanışa göre bunu enerji odaklı şifa etkisiyle başarır. Çakraları blokajlardan arındırdığına inanılan bu doğal taşların pozitif etkiler meydana getirdiği rivayetler arasındadır. Böylelikle onların, zarar gören özgüveni güçlendirdiği görüşü ortaya çıkar.

Özgüven Artıran Doğal Taşlar Nelerdir?

Kişinin aile, iş, aşk ve sosyal yaşamında düzen sağlaması, başarı ve mutluluğa ulaşması her şeyden önce özgüven sahibi olmayı gerektirir.  Değerli ve yarı değerli taşları kullanmak da düşük özgüvenli bireylerin bundan kurtulmak için denediği yollar arasındadır.

Bu noktada ise özgüven artırıcı doğal taşlar olarak şunlar karşımıza çıkar:

1.   Carnelian:

Olumsuz duyguların etkisinden kurtulmaya yardımcı olur. Dolayısıyla manevi açıdan güçlü bir destekçi olduğu söylenir. Ayrıca frekansı ve enerjiyi yükselttiği söylenen karnelyan kristalinin pozitif titreşimler yaydığı kabul edilmiştir.

Kişiye olumlu bakış açıları kazandırdığı dile getirilen bu taşla özgüveninizi yeniden kazanmak için olumlama seansları gerçekleştirmek mümkündür. Aynı zamanda bu taşın Kök Çakra’’yı aktif etmek için kullanılabileceğini hatırlatmak isteriz. Bu nedenle meditasyon ve yoga ritüellerinizde ona rahatlıkla yer verebilirsiniz.

Âidiyet, güven, cesaret duygularını harekete geçirdiği ifade edilen Carnelyan, iç dünyanıza iyi gelir.

2.   Pembe Kuvars:

En çok kullanılan ve özgüven artıran doğal taşlar arasında Pembe Kuvars’ı görmek mümkündür. Aşk ve öz sevgi için önerilen bu taşın rahatlatıcı titreşimler yayar. Ayrıca iddiaya göre Kalp Çakrası ile çalışır. Diğer taraftan bu taşın, özgüven hususunda da büyük destek sağlaması taşın en önemli özelliğidir.

3.   Ay Taşı:

Hormonları ve dişil enerjiyi desteklediğine inanılan bir taştır. Bununla birlikte özgüveni kuvvetlendirme ve stresten arınma için birebirdir.

Aynı zamanda psişik yetenekleri artırdığı söylenir. Tüm bunların yanı sıra öz kabul ve öz sevgiyi geliştirici olduğu iddia edilmiştir.

4.   Güneş Taşı:

Astrolojide ‘Ben’ anlamına gelen Güneş, bundan dolayı özgüven ile doğrudan güçlü bir ilişkiye sahiptir. O yüzden Güneş Taşı da benlik hissinin aktif biçimde kullanılmasını teşvik eder. Buna ek olarak zor deneyimleri ve travmaları atlatmaya yardımcıdır.

Özgüveni Artıran Doğal Taşlar Nasıl Kullanılır?

Onların etkisinden maksimum şekilde yararlanmak istiyorsanız, öncelikle belli bir niyetiniz ve hedefiniz olmalıdır. Örneğin taşı elinizde tutup niyetinize odaklanarak her gün bunu tekrarlayabilirsiniz. Ayrıca bu taşları üzerinizde de bulundurabilirsiniz.

Şöyle ki; bileklik, kolye ve benzeri takı formunda kullanabilir, cebinizde veya cüzdanınızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca odanıza veya evinizin başka bir yerine koyarak dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Siz de kendinize olan güveninizi kaybettiğinize mi inanıyorsunuz? Öyleyse, özgüven artıran doğal taşlar içinden dilediğinizi seçerek onların pozitif enerjisine bir şans verebilirsiniz.

Doğal Taş ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

Doğal Taşlı Bileklikler

Doğal Taşlı Yüzükler

Doğal Taşlı Kolyeler

Doğal Taşlı Küpeler

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekebilir