0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Saf Bakır Faydaları

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Kendi yoluculuğunu anlamlı kılmaya çalışan bir kadın, çocuğuna örnek ve destek olmaya çalışan bir anne, Amazon kadın dediğim bir annenin evladı, Uzun yıllar Danone Türkiye için sağlık ve beslenme için eğitimler almış ve farklı departmanlarında gururla aktif görevlerde bulunmuş bir çalışan, 35 yaşında yüksek lisans yapmaya karar vermiş, hedefini gerçekleştirmiş bir öğrenci ve son olarak ne yaparsa yapsın ortaya çıkan sonucun sağlığa faydasının olmasını hedefleyen bir tasarımcıyım.

Birçok şey olabilirim, ama tek bir hedefim var. Yaptığım, tasarladığım saf bakırdan tasarımlarımın, kullananlara şifa olması.

Yaptığınız takılarda saf bakır mı kullanıyorsunuz?

Evet, gümüş tasarımlar hazırlasam da saf bakır kullanmak en büyük önceliğim. Bakır çok özel bir maden olduğu için neredeyse tüm tasarımladıklarımda bakıra yer veriyorum. Bulunduğu alanın negatif enerjisini içine hapseden, doğal taşların etkisini, iletkenliği sayesinde arttıran, hastanelerde bakteri engelleyici olarak kapı kollarında kullanılan, yapısında anti bakteriyel özelliği bulunan bir maden. Bakır geçmişte birçok medeniyete ilham vererek, onlara şifayı da birlikte getirdi. Şu anda ilaç kullanarak tedavi ettiğimiz baş ağrısı, boğaz ağrısı, deri kızarıkları… vb hastalıkları tedavi edebilmek için eski uygarlıklar bakır kullandı. Alternatif tıpta bakırın etkisi göz ardı edilemez. Bu yüzden yaptığım tasarımlarda saf bakır kullanmaya özen gösteriyorum. İnsanlara da kesinlikle bakır bardakta beklemiş su içmelerini tavsiye ediyorum. Özellikle mikrop ve bakteriyi yok eden saf bakır bardakları sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığınızı korumak için tasarladım.

Bakır kesinlikle sağlık için kullanılması gereken bir mineral.

Bakırın saf olup olmadığını anlama yöntemi var mıdır?

Hocalarımdan ve araştırmalarımdan öğrendiğim iki yöntem var. Birincisi bakırın tavlanması ve dövülmesi yöntemidir. Ben atölyemde bu işlemi yapabiliyorum fakat sizler için ikinci yöntemi önerebilirim. İkinci yöntem bir mıknatısı kullanmayı tercih edeceğiniz bakıra tutmanızdır. Saf bakır mıknatısa yapışmayacaktır. Eğer içinde bir karışım var ise hafif bile olsa mıknatısla o çekimi hissedebilirsiniz. Saf bakırı anlama da mıknatıs en kolay ve ulaşabilir yöntemdir.

Bakırı saf yapan unsurlar size göre nelerdir?

Simgesi: Cu

Sertliği: 2.5-3

Yoğunluğu: 8.93 gr/cm3

Ergime noktası: 1083 °C

Kaynama noktası: 2300 °C

Ergime ısısı: 43 KCal

Elektrik iletme özelliği: %99.95

Bilimsel veri sonuçları bu şekildedir. Bakır, büyük miktarlarda tabiatta saf olarak bulunabilen nadir metallerdendir. İçerik işlenebilir ve yine cevher formları ayrıştırılarak saf hale getirilebilir. Vi olarak saf bakır sertifikası olan bir işletme ile çalışmaktayız bu konu en hassas olduğumuz konuların başındadır.

 Saf bakırın şifasından ve faydalarından bahsedebilir misiniz?

Saf bakır oligodinamik yani kendi kendini dezenfekte edebilen bir madendir.

Bu sayede bakterileri öldürebilme özelliğine sahiptir. Başlıca e. coli ve s. aureus adlı oldukça yaygın olan ve çeşitli hastalıklara sebep olan bakterilere karşı etkilidir.

Yapılan bir araştırmada Southampton Üniversitesi’nde, araştırmacılar, soğuk algınlığından zatürreye kadar birçok hastalığa neden olan “korona virüslerinin bulaşıcılığı ile ilgili çalışmalar yürütürken, bu virüslerin cam ve çelik gibi materyaller üzerinde günlerce hayatta kalabilmesine karşın, saf bakıra maruz kaldıklarında dakikalar içinde yok olduğunu fark etmiştir. Testler sırasında, bakır iyonlarına maruz kalan virüslerin hızla ve geri dönüşümsüz olarak imha olduğu gözlendi. Dr. Sarah Warnes, ortak alanlarda, saf bakır yüzeylerin kullanılmasının, solunum yoluyla bulaşan hastalıkların önlenmesinde de etkili olduğunu bildirmiştir.

Diğer yandan bu özelliği ile sindirim sistemi için oldukça faydalı olarak görülür. Midede oluşabilecek iltihaplanmalara, hazımsızlık ve ülser gibi rahatsızlıklara olumlu etkileri kanıtlanmıştır. Bunların yanı sıra mide, karaciğer ve böbrekler üzerinde detoks etkisi oluşturabildiği, organların temizlenmesine yardımcı olduğu da söylenir.

Ayurvedik düşünce ve sağlık sistemine göre bakır kapların suya pozitif elektrik yükleme özelliği vardır ve bu pozitif elektrik vücudun sinirsel anlamda dengelenmesini sağlar. Bunun da düzenli olarak kullanıldığında ruh haline olumlu etkileri olduğu, kişinin daha iyi, daha az sinirli ve stresli olmasına destek olduğu söylenir.

Saf bakır bilekte parmakta leke yapar mı neden?

Elbette yapabilir fakat sadece saf bakır değil aynı zamanda gümüş ve altın yüzüklerde böyle bir iz yapabilir. Bunun en büyük nedeni kişinin ten ve ter yapısındaki tuz oranından kaynaklanan bir durumdur. Elinizdeki losyon, parfüm kimyasalı gibi içerikler bu tepkimeyi etkiler. Yeşil renk kendi başına zararlı değildir, ancak bazı insanlar metale karşı kaşıntılı bir kızarıklık veya başka bir hassasiyet reaksiyonu yaşayabilirler. Bu zararlı bir iz değildir. Hatta bazı deneyimleyen dostların paylaştığı bilgi ise bir süre takıyı takmamışlar tekrar taktıklarında ise daha önce yaşadıkları yeşil iz reaksiyonu oluşmamış. Bu durum en nihayetinde bize ve fiziksel yapımıza bağlıdır. Bu iz yıkanınca geçen bir izdir ayrıca ????

Saf bakır ile ilgili çalışmalarınızı sürdürmeyi amaçlıyor musunuz?

Evet, gidecek çok yolum ve bu yolun sonunda da gerçekleştirmek istediğim hedeflerim var. Bakır benim için sadece bir maden ya da mineral değil. Bakır, benim kendimi yeniden keşfetmemi sağlayan, bana kimlik ve hayat kazandıran bir parçam. Bu nedenle bakır çalışmalarımda her zaman olacak.

Ayrıca saf bakır üzerine yapılan birçok bilimsel çalışmayı takip ediyor ve sosyal medya hesaplarımda bu bilgileri paylaşmaya özen gösteriyorum. Özellikle mikroplara karşı hazırladığım saf bakır anahtarlığı, bu araştırmalar doğrultusunda tasarlamıştım.

Yine araştırmalarım doğrultusunda, zararlı manyetik alan temizliği, negatif enerjiyi kendi içine hapsetmesi, ev içinde mutlaka bakır bir ürünün olmasının kişiye faydası olduğu için saf bakır piramitleri hazırladım.

Saf bakır piramitlerin, ev içerisinde ilişki uyumunu dahi iyi etkilemesi ve negatif alanları pozitife çevirmesi bakırın beni kendisine bir kez daha hayran bıraktıran nedenlerden biri olmuştur.

Vi olarak ürettiğim bilekliklerin, küpelerin, kolyelerin kısaca tüm tasarımlarımın bir takıdan, aksesuardan ötesi olması için çalışıyor çaba gösteriyorum. Ürünlerim için, araştırmalar yapıyorum ve en nihayetinde kalbimden geçen tüm iyi dilekler ve enerji ile hazırlıyorum.

Son üç yıldır kendimi hiç olmadığım kadar şanslı hissediyorum. Pek çok kıymetli ruh tanıdım belki yüz yüze hiç tanışmadık ama saf bakır ruhlarımızı tanıştırdı.

Bedenimiz en kıymetlimiz, bu nedenle yaşadığımız alanlara, kullandığımız ürünlere ve var olduğumuz dünyaya dikkat ederek onu koruyabiliriz.

Sevgilerimle

Vildan…

İlginizi Çekecek Diğer Yazılarımız

Saf bakırdan hazırlanmış ürünlerimiz

En Yeni Ürünlerime Göz Atın