blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Sedef Taşı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

blank

Sedef Taşı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sedef taşı süsleme sanatında bulunan, parlak, beyaz ve sert bir madde olarak nitelendirilmektedir. Oyma ve kazıma işlemleri için uygun bir yüzeye sahip olduğundan pek çok takı ve mücevherin yapımında tercih edilmektedir.

Sedef Taşı Faydaları Nelerdir?

İnsan sağlığı açısından oldukça faydalı ve şifalı taşlardan biri olarak kabul edilmektedir. Toprakta bulunan enerjiyi vücuda aktardığında, kişiye dinçlik kazandırmaktadır. Bununla beraber bu taş; cesaret hissi, pozitif düşünme becerisi ve olayları doğru analiz etme yeteneği sunmaktadır.

Bir diğer önemli faydası ise vücutta var olan toksinlerin atılmasına ve kan üretiminin artmasına yardımcı olur. Ayrıca mide, bağırsak, karaciğer gibi rahatsızlıklara karşı şifalı bir yanı vardır. Zihni açarak kişinin odaklanmasını sağlar. Bunun yanı sıra üreme sağlığını destekler. Bağışıklığı güçlendirici özelliği sayesinde bireyin dinç olmasına katkıda bulunur.

Sedef Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Uzun kullanımlarda kesinlikle belirli aralıklarla temizlemek gerekmektedir. Her taş gibi bu taş da temizlenerek enerjisini sıfırlar. Bu temizlik sayesinde taşta bulunan enerji düzenlenir ve daha net bir şekilde yayılması sağlanır. Bununla beraber doğal taşları temizlerken doğal yollara başvurmak gerekir. Bu yöntemler şu şekildedir;

  • Akan suyla birlikte temizlemek en kolay ve basit seçenektir. Taşı 4-5 dakika boyunca suyun altında temizlemek doğru bir yöntemdir.
  • Deniz suyu ya da tuzlu suda 10 dakika boyunca bekleterek de
  • Bir gün boyunca toprağa gömerek de taşın arınması sağlanmaktadır.

Sedef Taşı Hangi Çakra İçin Etkilidir?

Bu taş söz konusu olduğunda ilk olarak akla kalp çakrası gelmektedir. Bu, omurga bölümünde sıralanan yedi ana çakranın aşağıdan yukarıya dördüncüsü olmakla beraber ‘Anahata Çakra’ ismiyle bilinmektedir. Ruhumuzun merkezi olarak kabul edilmesinin yanı sıra sevgi çakrası olarak tanımlanmaktadır. Konumu iki göğsün arasındadır.

Sedef Taşının Mitolojik Bir Hikayesi Var Mı?

Eski medeniyetlerde mutluluk, şans ve para getirdiğine inanılan sedef taşı, görünümü ve faydaları sayesinde eski çağlardan dönemimize kadar sürekli olarak kullanılmaktadır. Sedefin istiridye içerisinde bulunan inci taşını koruyan yapısı sayesinde Amerika’da ‘Mother of Pear’ yani ‘İncinin Annesi’ olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi ise incinin içerisinde olan kabuğu muhafaza ederek bir nevi annelik etmesidir.

Sedef Taşı ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

Doğal Taş ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekebilir