0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Strese İyi Gelen Doğal Taşlar

Strese İyi Gelen Doğal Taşlar

Strese iyi gelen doğal taşlar sahip oldukları doğal enerji, frekans değerleri ve yaydıkları titreşimler ile rahatlamaya yardımcı olmaktadır. Bunların sinir sistemi üzerindeki fiziksel etkileri ve manevi tesirleri bilimsel olarak kanıtlanmış değildir. Ne var ki, söz konusu taşların şifasına inanan pek çok kişi onları kullandığında kendini iyi hissettiğini bildirmektedir.

Asırlar öncesinden beri sakinleşmek, gerginliği azaltmak gibi amaçlarla kullanılan çeşitli taşlar bulunmaktadır. Öte yandan strese iyi gelen taşlar meditasyon uygulamalarında da kendine yer edinmektedir. Siz de stres düzeyinizi kontrol altında tutmak adına strese iyi gelen doğal taşlara bir şans vermeye ne dersiniz?

Strese İyi Gelen Doğal Taşlar Hangileri?

Bu amaçla tercih edilecek doğal taşlar ham kütle veya dizi taş formunda temin edilebilmektedir. Diğer taraftan onları takı olarak kullanmanız da mümkündür. Zaten cilde temas etmesi taşın etkisinden daha iyi yararlanmaya yardımcı olmaktadır.

Bu taşları çalışma masanızda, yatağınızın baş ucunda, evinizin veya ofisinizin çeşitli yerlerinde bulundurmanız önerilmektedir. Böylelikle strese iyi gelen doğal taşlar hep gözünüzün önünde olacak ve size sürekli içsel huzuru, dinginliği çağrıştıracaktır.

Tüm bunların yanı sıra, strese iyi gelen doğal taşlar cep, çanta veya cüzdanda da taşınabilmektedir. Böylece onların şifalı gücünü her zaman yanınızda hissedeceğiniz, bunun cesaretinizi, özgüveninizi artıracağı umulur.

İşte, stres yönetiminize yardım etmesi için değerlendirebileceğiniz en etkili seçeneklerden bazıları:

1.      Sodalit

Barış ve huzur taşı olarak kabul edilen Sodalit’in zihni sakinleştirici etki gösterdiğine inanılmaktadır. Öte yandan bu taşın panik atak rahatsızlığına da iyi geldiği düşünülmektedir. Ayrıca rahatlatıcı enerjisiyle stres probleminin üstesinden gelmeyi kolaylaştırdığı belirtilmektedir.

Tüm bunlara ek olarak Sodalit, kişinin kendini ifade etmesine destek olmaktadır. Bu nedenle onu daima vücudunuza yakın tutmanız önerilmektedir.

2.      Kyanit

Mavi rengiyle dikkat çeken bu taşın çakraları hizaladığı rivayet edilmektedir. Bilindiği üzere 7 çakranın her biri farklı görevlere sahiptir. Dolayısıyla bunlardan birinde meydana gelen blokajlar fiziksel ve ruhsal sorunlara yol açmaktadır. İşte Kyanit taşı ise çakraları dengeleyerek bu olumsuz durumu ortadan kaldırmaktadır.

3.      Peridot (Zeberced)

Strese iyi gelen taşlar arasında ‘kalp açıcı’ diye de isimlendirilen Peridot, meditatif etkisiyle ön plana çıkmaktadır. Zeytin yeşili tonlarıyla beğeni toplayan bu taş, dinginliği ve kişisel gücü artırmaya yönelik olmasıyla dikkat çekmektedir.

Geçmişte şans ve bereket için kullanıldığı bilinen bu taşın, sahibini olumsuz titreşimlerden koruduğu iddia edilmektedir. Buna ilâveten güven duygusu oluşturduğu ve sevgi bağlarını güçlendirdiği bilinmektedir. Aynı zamanda Peridot, bozulan ilişkilerin onarılmasında da tesirli bir taş olarak görülmektedir.

Zebercet (Peridot) Taşı Faydaları

4.      Pembe Kuvars

Huzur ve mutluluk konusunda âdeta bir mıknatıs vazifesi üstlendiği dile getirilen bu taşın, duygusal iyileşme için faydalı olduğu düşünülmektedir. Toksik ilişkilerden kurtulmaya yardımcı olduğu belirtilen bu doğal taşın ametist ile kullanımı tavsiye edilmektedir. Bu sayede etkisi daha güçlü olacaktır.

Strese İyi Gelen Diğer Doğal Taşlar Nelerdir?

Bunların yanı sıra şunlar da stres için kullanılabilecek doğal taşlar arasında yer almaktadır:

Sonuç olarak; strese iyi gelen doğal taşlar sahip olduğu pozitif ve yoğun enerji ile sizi yatıştırıp hayata daha olumlu bakmanızı sağlayabilir. Siz de olur olmaz her şeye sinirlenmekten mustaripseniz, yaşamınızdan eskisi gibi keyif almıyorsanız bu taşların gücünden faydalanmayı düşünebilirsiniz.

Bu taşları seçerken aynı zamanda doğum haritanız üzerinden eksik elementiniz var mı kontrol edebilir ve var ise taşların hangisini olduğunu da gözden geçirirseniz daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Doğal Taş ile hazırlanmış ürünlerimize göz atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekebilir