blank
0533 663 32 23
750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Su Elementi Nedir? Eksik Olursa Ne Olur?

blank

Su Elementi Nedir?

Su, yapısı itibariyle temizliği, saflığı ve arınmayı temsil eden doğada bulunan elementlerden biridir. Tüm canlıların yaşamı için ihtiyaç duyulan ve vücudumuzun büyük bir kısmını oluşturan özelliktedir. Su elementi akışkanlığı ile en belirgin özelliğini sunar. Akışkanlık sadece somut olarak sıvı özelliğiyle karıştırılmamalıdır. İnsanlar için özellikle bilinçaltında akıcı bir zihin oluşturmalarını sağlar. Akışkan yapısı, kişilerin herhangi bir alana adapte olma ayrıcalığını da gerçekleştirir.

Şeffaf ve geçirgen yapısından dolayı da olaylardan çok hızlı etkilenilmesine neden olur. Duygusal ihtiyaçlar içinse ideal bir dengeleyicidir. Sezgileri güçlendirerek kişilerin içinde bulunduğu dış dünyada kendilerini ait hissetmelerine yardımcı olur.  Bu denge sayesinde su elementi kuvvetli ve yeterli olan bireyler, etrafındakilerin de duygu geçişlerine destekler.

Dış dünya ile uyumunu sağlayan su elementi, eksikliğinde kişilerin kendi iç dünyalarında zorluk yaşamasına neden olur. Elbette bu sadece bireylerin iç dünyalarına kapanmaları ile anlaşılacak bir durum değildir. Daha birçok olumsuzlukla bu element eksikliğini hissettirmektedir.

Su Elementi Eksikse Ne Olur?

Su elementi ayrıca diğer ana elementlerle de uyum içerisindedir. Geleneksel tıbbi yöntemlerden biri olan akupunktur tedavisinde de akciğerleri ve böbrekleri güçlendirir.  Aynı zamanda eksikliğini fark etmenizi sağlayacak bazı özellikleri de bulunmaktadır.

 • Gerekli olan duygu enerji dengesidir. Bu sebepten dolayı eksikliğinde bir duygu karmaşası olur.
 • Kendini güvende hissetmemek ve karşı tarafla empati kuramamak duygu karmaşasının en belirgin özelliklerindendir.
 • Bu karmaşanın bir olumsuz yönü de içe kapatmaktır. Bundan dolayı içine kapanan kişi de dış dünya ile bağlantı kuramaz ve hayal dünyasında dolaşan, gerçeklerden uzaklaşan bir döngüde kalır.
 • Duygularını yönlendiremeyen ve içine kapanan kişiler, ilerleyen zamanlarda da beklenmedik duygu patlamaları yaşar.
 • Fiziksel olarak neden olduğu en büyük problemlerin başında da cinsel sorunlar ve üreme rahatsızlıklarıdır.
 • Zehirlenmelerde de vücutta su elementi dengesinin zayıf olduğu belirtilmektedir.

Eksikliği ile hissedilen kontrolsüzlük farklı davranış biçimleriyle de olsa yüksekliğinde de ortaya çıkar. Kişilik dengesinde önemli olduğu için eksikliği ve yüksekliği her halükarda başka sorunları tetikler.

Su Elementi Yüksek İse Ne Olur?

Vücut için oldukça yararlı bir element olsa da fazla miktarda su elementinin varlığı, beraberinde birçok sorun getirir.

 • Fazla olmasıyla birlikte vücudunuzda dışarıdan bağımsız bir mahmurluk ve sarhoşluk etkisi olur.
 • Eksikliğinde olduğu gibi duygu kontrolü zorlaşır. Fazla olmasından kaynaklı duygu dengesizliğini, anlık değişen ağlama ve gülme davranışlarından anlarsınız.
 • Duygularda gereğinden çok daha fazla yoğunluk olduğundan aşırı düşünmeye sevk eder.
 • Bu düşünce hayalleri, içinde derin manalar saklayan gizemli bir etkiye sahiptir.
 • Kişinin kendini düşünmesine fırsat vermeyerek aşırı alıngan ve küskün olmasına neden olur.
 • Tüm bu olumsuzluklar sonucunda da olaylara objektif bakılmaz ve de mantıklı kararlar verilmez.

Ekosistemde ve insan yapısında önemli rolü olan su elementinin, kontrolü de yine bireylerin görevlerinden biridir. Yukarıda bahsettiğimiz sorunları kendi hayatınızda da yaşayıp yaşamadığınızı gözlemleyebilirsiniz. Böylece asıl sorunun neler olduğuna dair cevaplar bulabilirsiniz.

Kullanılan Kaynaklar

Element Ürünlerimize Göz Atın

En Çok Satan Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

error: İçerik korunmaktadır !!