blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Takılarla Kendini İfade Etme

blank

Takılarla Kendini İfade Etme

Kıyafetler, ayakkabılar, gözlükler, kemerler… İnsan birçok detay sayesinde kim olduğunu görünümüyle yansıtır. Takılarla kendini ifade etme de kişinin tarzıyla kimliğini taşımasının bir yoludur.

Parmakta parlayan bir yüzük kişinin bir ilişki içinde olduğunu gösterirken bilekte sallanan bir halhal özgün bir kişiliğin temsilcisi olur. Çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilen takıların çeşitleri ve kendilerine has biçimleri kişisel bir ifade aracıdır. Bir kolyenin ucunda yer alan şekil, kolyenin yapıldığı malzeme ‘ben buyum, bundan hoşlanıyorum.’ demenin formülüdür.

Altın kolye dominant bir karakteri vurgulayabilir, gümüş kolye daha minimal hayattan hoşlananların tercihi olabilir. Sonsuzluk işaretiyle süslü bir kolyeyi takan kişi yaşamındaki bazı şeylerin ‘sonsuzluk’ hissiyatı verdiğini ifade ettiği düşünülmekte. Bunun yanı sıra papatya figürü taşıyan biri ise o çiçeğin naifliğini hayatına entegre ettiğini anlatmak isteyebilir.

İşin özünde takı yalnızca kıyafet kombinin renklendirmek için değildir. Kim olduğunuzu ifade eden somut bir anlatımdır.

Takılarla Kendimi Nasıl İfade Edebilirim?

İnsanın kişiliği hayatındaki büyük küçük, her detayda kendini gösterir. Takı kullanımı da bu detaylardan biridir. Küpe, kolye, yüzük, bileklik, halhal… Takılarla kendini ifade etme yöntemi için tercih edilecek pek çok aksesuar vardır;

  • Küpe: Halka, figürlü, iri, ufak, altın, gümüş, metal. Küpeler yapıldıkları malzeme ve biçimleriyle kişinin kendini ifade etmesi için en uygun takıdır. Öyle ki küpe takmanın kendisi bile bir ifade ediş şeklidir. Detaylara düşkün olan ‘kulağına küpe eden’ kişiler bu takıyı kullanır. Karakterinin ne kadar vurucu ya da nazik olduğunu da tasarımıyla belli eder.
  • Kolye: Boyundan sarkan ve köprücük kemiklerini süsleyen kolye bir aidiyet hissini ifade eder. Dolayısıyla evini, ailesini, dostlarını, sevgilisini hatırlamak, hep yanında taşımak isteyenler kişiler için kolye ideal takıdır.
  • Bileklik: Kişinin kendine hakimiyetinin ifadesi olan bileklik sınırlarını bilen, kendisini tanıyan, yaşamında ‘bileğinden tutan’ şeylerin bilincinde olanlar tarafından daha sık kullanılır. Özgürlüğüne fazlasıyla düşkün kişiler ise bu takı yerine daha çok diğerlerini tercih eder.
  • Yüzük: İlişki sembolü olmasının yanı sıra yüzük ‘elinin boş kalmasını’ istemeyenlerin favori takısıdır. Boşluktan, eksiklikten hoşlanmayan kişiler figürlü, taşlı ya da eklem yüzükleri ile hayatlarında ‘bütünlük’ sağladıklarını ifade eder.
  • Halhal: Diğerlerine göre daha az tercih edilen bir takı olan halhal ince dokunuşlar ile güzellik yakalamayı başaranların sevdiği bir aksesuardır. Halhal ile ‘ayağa takılan’ engellerde bir güzelliğin, şıklığın olduğunu ifade etmek mümkündür.

Takılarla kendini ifade etme, kişinin zevkine ve kim olduğuna bağlıdır. Düzenden hoşlananların simetrik şekillerdeki, hayatın beklenmedik akışından zevk alanların asimetrik figürlerdeki takıları tercih etmesi gibi bir ifade yolu olan takılar biçimlerine ve elbette ki insana göre farklılaşır, değişir, güzelleşir.

Ne olursa olsun sizi iyi hissettiren tercihler önemli…

En Çok Satan Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın