0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Ten Rengine Göre Takı ve Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Ten Rengine Göre Takı ve Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Her gün kullandığınız aksesuar ve takıların, aslında saç ya da ten renginizle uyumlu olup olmadığını hiç düşündünüz mü? Benzersiz bir stil oluşturmak ve mükemmel bir görünüme ulaşmak için ten rengine göre takı ve aksesuar seçimi yapmak oldukça önemlidir. Bazı takılar cilt tonunuza, saç renginize ve gözlerinize daha canlı ve ışıltılı bir görünüm katarken; bazılarıysa daha soluk gözükmenize sebep olabilir. İşte, tam da bu nedenle takı ve aksesuar koleksiyonunuza yeni bir parça eklemeden önce ten renginizi belirlemekle işe başlayabilirsiniz.

Ten Renginize Uygun Takı Seçimi

Takı ve aksesuarlar genelde teninizle temas halinde bulunur. Aksesuarların teniniz ile oluşturduğu kontrast sebebi ile kolayca fark edilirler. Takı ve aksesuarların üzerinizde nasıl gözüktüğünü etkileyen en önemli faktör ise ten renginizdir. Belli ten renkleri, belirli taş ve metaller ile daha uyumlu gözükür. Bu sebeple, ilk olarak ten alt tonunuzu bulmak devamında ise ten rengine göre takı ve aksesuar seçimi yapmak; sizin için mükemmel olan aksesuarları bulmanıza yarayabilir. Peki, cilt tonunuzu nasıl bulursunuz?

Cilt/Ten Tonunuzu Bulun

Ten alt tonları nötr, soğuk ve sıcak olmak üzere 3’e ayrılır. Teninizin hangi alt tona ait olduğunu belirlemek için kesin bir kural bulunmamaktadır. Ancak, cilt alt tonunuzu bulabilmeniz için size yardımcı olacak ipuçları vardır.

Sıcak cilt tonu:

  • Gün ışığında bileklerinizdeki damarlar yeşil renkte gözükür.
  • Kolayca bronzlaşırsınız.
  • Saçlarınız kahverengi, siyah ya da kızıl; gözleriniz ise ela ve kahverengi tonlarıdır.

Soğuk cilt tonu:

  • Bileğinizde bulunan damarlar gün ışığında mavi renktedir.
  • Bronzlaşmak sizin için zordur, cildiniz çok kolay yanar.
  • Yeşil ya da mavi gözleriniz; sarı ve kahverengi tonlarında saçlarınız var.

Eğer, gün ışığı altında bileklerinizi kontrol ettiniz ancak; damarlarınızın renginden tam olarak emin olamıyorsanız, cilt alt tonunuz nötr demektir. Ve aslında bu şanslı olduğunuzu da gösterir. Nötr cilt tonu, cildinizde sarı ya da pembenin baskın olmadığına işaret eder. Baskın bir renk olmadığı için seçenekleriniz diğer 2 tona göre daha geniştir.

Sıcak Ten Rengi İçin Aksesuar Önerileri

Ten rengine göre takı ve aksesuar seçimi yapmak isteyen, sıcak cilt tonuna sahip kişiler; sarı tonlarda aksesuarları tercih edebilir. Oldukça yakışacak diğer renkler ise kırmızı, bakır, yeşil, kahverengi, turuncu ve bejdir. Bu renklere sahip takı ve aksesuarlar, sıcak ten rengine sahip kişiler ile tam bir uyum içinde ışıldayacaktır. Altın kolye, bileklik ve küpeler cilt tonunuz sıcak ise sizi daha çekici gösterecektir.

Soğuk Ten Rengi İçin Aksesuar Önerileri

Soğuk ten rengine sahipseniz, beyaz altın ve gümüş takıları tercih edebilirsiniz. Aksesuar seçimi yaparken siyah, pembe, mor, gri, zümrüt yeşili ve lacivert renklere sahip takıları tercih edebilirsiniz. Bu cilt tonuna sahip olanların ten rengine göre takı ve aksesuar seçimi yaparken toprak renklerinden uzak durmalarını tavsiye ederiz. Bunun sebebi ise bu renkteki aksesuarların sizi daha solgun bir halde gösterecek olmasıdır.

En Yeni Ürünlerime Göz Atın