0533 663 32 23
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
2.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Vi 5 Yaşında!
0533 663 32 23

Toprak Elementi Nedir? Eksikse Ne Olur?

Toprak Elementi Nedir?

Doğanın bir parçası olan toprak elementi,  sert ve kuru bir yapıya sahiptir. Birçok inanç ve düşünce sisteminde de insanın var oluşumunu simgelemektedir. Ayrıca tabiatı meydana getiren en temel unsurlardan da biridir. Tüm bu özellikler elementin insan hayatında maddi ve manevi köklü bir etki bırakmaktadır. Geleneksel olarak da insan davranışlarını ve karakter özelliklerini doğrudan etkiler. Konuşma biçiminden ahlak yapısına ve de irade sınırlarına kadar kişiliklere bağlı birçok davranışı yönlendirir.

Birçok beden yapısını ve davranış biçimlerini doğrudan etkileyen toprak elementi, eksik olduğunu da etkili bir biçimde hissettirmektedir. Zihinsel düşüncelerden fiziksel boyutlara kadar kendini gösteren sorunları bulunmaktadır. Bu sorunları incelediğinizde elementin eksiliğini kolayca anlayabilirsiniz.

Toprak Elementi Eksikse Ne Olur?

Genel olarak kişilerin ruh ve madde dengesinde rolü olan toprak elementi eksik olduğu zamanlar bazı durumları ortaya çıkarır. Eksikliğiyle birlikte ortaya çıkan belirtiler ise vücut kontrolünü dengelemek için önemlidir.

 • Toprak, kişinin dış dünya ile bağlantısını dengelediği için eksikliğinde zihinsel karmaşa ortaya çıkar. Bir diğer ifade şekli ile çoğu zaman hayal dünyası ile gerçek dünya arasındaki ayrım belirlenmez.
 • Kişiler, bulunduğu ortama uyum sağlamakta, kök salmakta (Bağlanmakta) zorluk çeker.
 • Karar verme zorlukları oluşur, bu nedenle de tutarsızlık yaşanmaktadır.
 • Gerçek manada hayata karşı yaşanan bu kopukluklar, kişilere kendini yalnız ve köksüz hissettirir.
 • Karmaşık ve düzensiz bir zihin ile yaşam şartları kontrol edilemez hale gelir.
 • Fiziksel olarak da saç, kemik ve tırnaklarda güçsüzleşme başlar.

Görüntünüzü ve zihninizi etkileyen toprak elementi sadece eksikliğiyle sorunlara neden olmaz. Yüksek olması ile de benzer rahatsızları açığa çıkarır.

Toprak Elementi Yüksek İse Ne Olur?

Toprak elementinin eksikliği kadar fazla miktarda bulunması da kişilerin hayatlarında zorluklar yaşamasına neden olur.

 • Fazlalığında, eksikliğine kıyasla seçme ve karar verme gibi düşünceler ileri seviyededir. Bu nedenle de aşırı mükemmeliyetçilik sorunu yaşanmaktadır.
 • Aşırı takip etmek, düşünmek, araştırmak ve yönlendirmek kişileri daima somut yapıya iter. Sonunda da hayal dünyasından tamamen uzaklaştırır.
 • Sadece kendi hayatlarına değil etrafındaki yaşantılara karşı da baskılayıcı bir eleştiri yaparlar.
 • Takıntı haline gelen düzen ve mükemmelleştirme arzusu nedeniyle de vücutta kist, kulunç, taş ve kireçlenme oluşur.
 • Bakışlarda sertlik, yüzde ise belirgin çizgiler görülmektedir.

Yaşam kalitenizi yükseltmek ve doğanın sunduğu enerjilerden en iyi biçimde faydalanmak için toprak elementine odaklanmalısınız. Bunun için de vücudunuzun verdiği tepkileri dikkate almalısınız. Böylece gün boyu gerekli olan enerjiye ve sağlıklı bir yaşama sahip olursunuz.

Kullanılan Kaynaklar

Element Ürünlerimize Göz Atın

En Çok Satan Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın