blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Tukan Kuşunun Hikayesi

blank

Tukan Kuşunun Hikayesi

Tukan kuşları, renkli tüy yapıları ve gaga şekillerinden dolayı oldukça dikkat çeken kuş türleridir. Doğal hayatta pek karşılaşmadığımız renklere, bu kuşların tüylerinde rastlayabiliriz. Doğal güzellikteki Tukan kuşunun hikayesi hakkında pek çok söylenti dolaşır. Her medeniyet, kendi içinde özel buldukları anlamları bu kuşlara mutlaka yüklemişlerdir. Farklı görünüşleri ve parlak tüy renkleri ile onlara yüklenen her anlam yıllardır günümüze kadar ulaşmıştır.

Tukan Kuşunun Kültürler İçindeki Yeri

Tukan kuşlarının tam olarak kaç yıldır bizlerle yaşadığı bilinmemekle birlikte nitekim soyu tükenmek üzere olan kuşlar listesinde yer alır. Kuş simgesi, yüzyıllardır hemen hemen tüm kültürlerde şans getirdiğine inanılan bir simgedir. Simgelerin çoğu da Tukan kuşuna benzetilen görseller ile hazırlanır. Şans bileklikleri, kolyeler ve çeşitli takılarda silüeti kullanılan Tukan kuşu, üstelik Şamanizm’ de de simge olarak kullanılan hayvanlar arasındadır. Şaman kültüründe tüm kuşlar kutsal ve işaretçi kabul edilmiştir. Tüm hayvanlarda olduğu gibi kuşlarda da eğitilen hayvanlar özel bulunmuştur. Tukan kuşları ve onun soyundan gelen diğer kuşlar eğitilebilir olmasının yanı sıra önemli işaretçi hayvanlar olarak adlandırılmıştır. Üstelik Tukan kuşunun tüyünün rengine göre farklı anlamlar yüklenmiştir. Bu tür kuşların, iyilik ve kötülükle alakalı işaretçi olduğu düşünülür. Tüm hayvanlar iç güdü ile hareket ettikleri ve özel durumları sezebildiğine inanılmaktadır.

 Tukan Kuşu Uğur Getirir Mi?

Tukan kuşunun hikayesi hakkında pek çok anlatı duyulmuştur. Fakat şans ve uğur getirdiğine dair kesin kanıt maalesef yoktur. Bu durum tamamen enerji ve duru görü ile alakalıdır. Sizin bakışınıza, içsel huzurunuza ve düşüncelerinize göre şekillenen durumlardır. Tüy görmek, ses duymak ya da hissetmek gibi durumlar oldukça özeldir. Şansı sadece bu kuş türüyle ilişkilendirip işaret beklemek yanlıştır. Tukan kuşunun şans getirdiğine dair söylentiler, güzel görüntüsü ve ilgi çekici gaga ve tüy renklerinden gelmektedir. Üstelik dikkat çekici sesleriyle de akıllara kazınmıştır. Şans getirdiği net olarak kanıtlanamamış olsa da bizim için daima olağan üstü güzellikte kuşlardan biri olarak kalacak olan eşsiz bir kuş türüdür.

Geçmişten günümüze kök kültürümüzden birçok sembol aktarılmış bu semboller arasında hayvan figürleri ve gökyüzü şekilleri bitkiler yer almaktadır. Semboller konusu çok derin bir açılıma sahip bu nedenle Tukan kuşu için de size iyi geldiğine inanıyor iseniz neden olmasın tabi ki hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Tukan Kuşu ile Hazırlanmış Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekecek Diğer Yazılarımız