blank
0533 663 32 23
750 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Unakit Taşı Faydaları

blank

Unakit Taşı Faydaları

Bazı titreşimler içeren unakit taşı bu özelliği sayesinde titreşim taşı adını da almıştır. Bu titreşimler, insanda birtakım etkilere sahiptir. Bu taş, Kuzey Karolina Unaka Dağları’nda bulunur.

Doğal taşın spesifik bir rengi yoktur. Çünkü çıkarılan her taşın birbirinden farklı bir rengi ve şekli vardır. Bu renk ayrılığının başlıca sebebi ise minerallerin taş yapısındaki dağılımıdır. Faydası saymakla bitmeyen bu taşın kullanım alanları da fazladır. Örneğin takı yapımında özel olarak tercih edilen unakit taşı halhal, kolye ya da bileklik yapımında kullanılır. Bunlara ek olarak başka kullanım alanları da mevcuttur.

Unakit Taşının Özellikleri

Unakit; jasper, yeşil epidot, pembe feldispat ve beyaz ve gri kuvarstan oluşan bir granittir. Eski zamanlarda Kızılderili halkları bu taşı kutsal olarak görüyorlardı. Bugün, Kızılderili işçiliği için en yaygın kullanılan taşlardan biridir. Bu doğal taş için spesifik özellikler belirlemek gerçekten zordur. Tek bir mineral birleşiminden oluşmaz. Unakit eşsiz bir taştır, çünkü kimyasal bir formülü yoktur. Ve herhangi bir kristalografik sisteme ait değildir. Peki, Unakit taşı özellikleri nelerdir?

  • Kan akışını önemli ölçüde iyileştirir.
  • Vücuttaki demir dengesini iyileştirmeye yardımcı olur.
  • Sinir sistemini uyarır.
  • Saçların, tırnakların büyümesine ve cildin yenilenmesine katkıda bulunan bir taştır. Ek olarak, karaciğer ve safra kesesinin mevcut olduğu herhangi bir problemle mücadele eder.
  • Üreme sisteminin büyük bir müttefikidir.
  • Kadınların oldukça sağlıklı bir hamilelik geçirmelerini sağlar.
  • Bu taş tiroid bezini desteklemeye yardımcı olur.
  • Unakit, anoreksiya ve bulimia gibi yeme bozukluklarıyla mücadeleye yardımcı olur.
  • Elektromanyetik radyasyonla savaşmaya yardımcı olur.
  • Konsantrasyonun artması için bu taşlardan birinin işyerine yerleştirilmesi faydalı olacaktır.

Saymakla bitmeyen bu doğal taşa sahip olmamanız için hiçbir neden yoktur. Unutmamalısınız ki, doğal taş adında birçok sahte taş satılmaktadır. Bunu bilerek ve dikkatli olarak doğal taş satın almanız gerekir.

Unakit Taşı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle taşı kullanmadan önce amacınızın ne olduğunu bilin. Unakit taşı kullanım alanlarından ilk seçenek aksesuardır. Çünkü bu taş sizi korumaya, auranızı arındırmaya ve maneviyatınızı yükseltmeye yardımcı olacaktır. İkinci seçenek olarak ise taşı odanızda bir yere sabitleyin. Bu şekilde pozitif enerjileri artıracak ve huzuru çekecektir.

Unakit taş ile hazırlanmış ürünlerimiz

İlginizi Çekebilir

Doğal Taş Ürünlerimize Göz Atın
En Yeni Ürünlerime Göz Atın

error: İçerik korunmaktadır !!