blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Yüz Tipi ve Saç Modellerine Göre Nasıl Modeller Seçmelisiniz?

blank

Yüz Tipi ve Saç Modellerine Göre Nasıl Modeller Seçmelisiniz?

Ten ve saç rengine ya da kıyafete göre aksesuar seçimi ne kadar büyük öneme sahip ise yüz tipine göre aksesuar seçimi de bir o kadar önemlidir. Yüz tipiniz ve saç modelinize uygun bir takı-aksesuar seçimi yaparak, güzelliğinizi ve çekiciliğinizi en iyi şekilde ortaya çıkaracak stile sahip olabilirsiniz. Peki doğru aksesuar seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

  1. Yuvarlak Yüz Hatlarına Sahipseniz;

Eğer, yuvarlak hatlara sahip bir yüz tipine sahipseniz; asla daire şeklinde küpe kullanmamalısınız. İnce ve uzun tasarıma sahip küpeler, yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Aynı şekilde, kolye tercihlerinizde de uzun modelleri kullanabilirsiniz. Bu sayede boynunuz daha uzun gözükecektir.

  1. Kare Yüz Tipine Sahipseniz;

Kare yüz tipi maskülen görüntü sunar. Daha feminen bir görünüm için daire şeklinde ya da sallantılı küpe modellerini tercih edebilirsiniz. Uzun kolyeler de sizin için doğru bir tercih olacaktır. Doğru şekilde yüz tipine göre aksesuar seçimi yapmak güzelliğinizi daha da artıracaktır.

  1. Oval Bir Yüze Sahipseniz;

Yüzünüz oval hatlara sahip ise bütün aksesuar ve takılar size yakışacaktır. Damla kesim, sallantılı ya da yuvarlak birçok tasarım yüzünüz ile uyumlu olacaktır. Kolye seçiminiz de ise küçük ve sallantılı kolyeleri kullanabilirsiniz.

Saç Modeline Göre Doğru Takı ve Aksesuar Seçimi

Kısa veya uzun saçlara sahip olmanız halinde başta küpe olmak üzere birçok takı seçiminiz doğrudan etkilenir. Saç modelinizi değerlendirmek için kısa bir vakit ayırmak çekiciliğinizi bir üst noktaya taşıyabilir. Saçınızın rengi, boyu veya toplu/açık oluşu, katları ve tutamları gibi bütün bu küçük farklılıklar saç modeline göre aksesuar seçimi yapmak için hayati öneme sahiptir.

Kısa Saç Modeline Sahip Kişiler İçin Aksesuar Önerileri

Kısa saç modeline sahipseniz, dekoltenizi ve kulaklarınızı öne çıkartacak her stil ve boyutta küpeyi tercih edebilirsiniz. Kısa saçlarınız sayesinde ortaya çıkan küpeler, özellikle de çene çizginiz hattında harikalar yaratacaktır. Gold ya da metalik ve uzun tasarıma sahip küpeler boynunuzun zarafetini daha da ortaya çıkarır. Doğru renge sahip küpe seçimleri doğru saç modeli ile buluştuğu zaman, makyaj dahi önemini kaybeder. Bu ikili, başarılı bir iş birliği ile sizi hem günlük şıklığa hem de özel bir akşam yemeğine kolayca hazırlar.

Uzun Saç Modeli İçin Takı ve Aksesuar Önerileri

Saçlarınız uzun ise tercih etmeniz gereken takı ve aksesuar tercihleri daha farklı olacaktır. Kulaklarınızı örten saçlar, küçük model küpeleri gölgede bırakır. İşte bu sebeple uzun saça sahipseniz küpelerinizin görünme şansını artıracak daha uzun ve büyük küpeleri kullanmalısınız. Örneğin, halka küpe modelleri yüzünüzün yan kısımlarına daha kıvrımlı bir görünüm kazandırır. Kemikli bir yüze ve uzun saçlara sahipseniz; kasnak halkalı küpeler yüzünüzü tam olarak dengeleyecektir.

İşte, saç modeline göre aksesuar seçimi yapmak aslında bu kadar kolaydır. Cilt tonunuz ve yüz tipinize, saç modelinize göre yapacağınız doğru aksesuar seçimleri; çekiciliğinizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Ürün Kategorilerimiz

Alternatif Sağlık
Bakır Dil Sıyırıcı
Bakır Tütsülük
Bakır Bardaklar
Doğal Taşlı Tasarımlar
Elementler
Hal Hal Tasarımlar
İnci Tasarımlar
Set Tasarımlar
Doğal Taşlı Bileklikler
Çakralar
Bileklikler
Kolyeler
Küpeler
Saç Tokaları
Yüzükler

En Yeni Ürünlerime Göz Atın