blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Doğal Taşları Temizleme Yöntemleri

blank

Doğal Taşları Temizleme ve Şarj Etmenin Doğal Yolları nelerdir?

Doğal taşları temizleme yöntemleri nelerdir?

1. AKAN SUYUN ALTINA TUTMAK

Suyun, taşın içinde depolanan negatif enerjiyi nötralize ettiği ve onu toprağa geri döndürdüğü söylenir. Doğal akan su (bir dere gibi) en iyisi olsa da, taşınızı bir musluk altında da durulayabilirsiniz. Su kaynağınız ne olursa olsun, taşınızın tamamen su altında kaldığından emin olun. Tamamlandığında kurulayın.

Yaklaşık süre: Taş başına 1 dakika

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Kuvars gibi sert taşlar

Bu yöntemi şu doğal taşlarda kullanmayın: Selenit, kiyanit ve halit gibi kırılgan veya yumuşak taşlar.

2. BAKIR PİRAMİT İÇİNDE BEKLETME

Bakır taşlarınızın enerjisini arttırır ve bu enerjinin maksimum düzeyde size ulaşmasını sağlar, Bakır piramit doğal taşlarınızın içindeki negatif enerjiyi toplayarak temizler. Taşlarınızla oluşturduğunuz bağı kuvvetlendirir. Auranızı temizler.

Yaklaşık süre: 24 Saat

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Tüm taşlar

3. TUZLU SUDA BEKLETMEK

Tuz, tarih boyunca istenmeyen enerjiyi emmek ve olumsuzlukları uzaklaştırmak için kullanılmıştır. Okyanusun yakınındaysanız, bir kase taze tuzlu su toplamayı düşünün. Aksi takdirde, bir çorba kaşığı deniz, kaya veya sofra tuzunu bir kase suya karıştırın. Taşınızın tamamen suya battığından emin olun ve birkaç saat ila birkaç gün arasında ıslanmasına izin verin. Tamamlandığında durulayın ve kurulayın.

Yaklaşık süre: 48 saate kadar

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Kuvars ve ametist gibi sert taşlar.

Bu yöntemi şu doğal taşlarda kullanmayın: Malakit, selenit, halit, kalsit, lepidolit ve angelit gibi yumuşak, gözenekli veya eser metaller içeren taşlar.

4. ESMER PRİNÇTE BEKLETME

Bu yöntem, güvenli ve kontrollü bir ortamda olumsuzlukları ortaya çıkarmak için de kullanılabilir. Özellikle siyah turmalin gibi koruyucu taşlar için faydalıdır. Bunu yapmak için, bir kaseyi kuru kahverengi pirinçle doldurun ve taşınızı tahılların altına gömün. Temizlemeden hemen sonra pirinci atın, çünkü pirincin yok etmeye çalıştığınız enerjiyi emdiği söylenir.

Yaklaşık süre: 24 saat

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Tüm taşlar

5. DOĞAL IŞIKTA BEKLETME

Ritüel temizlik genellikle güneş veya ay döngüsündeki belirli noktalara odaklanmış olsa da, istediğiniz zaman temizlemek ve yeniden şarj etmek için taşınızı koyabilirsiniz. Taşınızı gece çökmeden çıkarın ve saat 11’den önce getirmeyi planlayın. Bu, taşınızın hem ay hem de güneş ışığında yıkanmasını sağlayacaktır. Doğrudan güneş ışığına uzun süre maruz kalmak taşın yüzeyini bozabilir, bu nedenle sabah geri döndüğünüzden emin olun. Yapabiliyorsanız, taşınızı doğrudan toprağa koyun. Bu, daha fazla temizliğe izin verecektir. Nerede olurlarsa olsunlar, vahşi yaşam veya yoldan geçenler tarafından rahatsız edilmeyeceklerinden emin olun. Daha sonra, kir ve kalıntıları gidermek için taşa hızlı bir durulama yapın.

Yaklaşık süre: 10 ila 12 saat

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Çoğu eskitme taş

Bu yöntemi şu doğal taşlarda kullanmayın: Güneş ışığında ametist gibi canlı taşlar; Selestit, halit ve selenit gibi sert hava koşullarından zarar görebilecek yumuşak taşlar.

6. LAVANTA YA DA ADA ÇAYI DUMANINDAN GEÇİRME

Adaçayı, çok sayıda iyileştirici özelliği olan kutsal bir bitkidir. Lavanta ise enerji temizleyen ve dengeleyen bir bitkidir. Bu iki bitkinin de taşınızda bulunan uyumsuz titreşimleri temizlediği ve doğal enerjisini geri kazandırdığı söylenir.

Yangına dayanıklı bakır bir kasenin içinde (bakır tütsülük), adaçayını ya da lavantayı tutuşturun ve doğal taşınızı dumanın içinden geçirin. Dumanın taşı yaklaşık 30 saniye boyunca sarmasına izin verin.

Yaklaşık süre: taş başına yaklaşık 30 ila 60 saniye

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Tüm taşlar

7. SES İLE TEMİZLEME

Sesle iyileştirme, tek bir perdenin veya tonun bir alanı kaplayarak tonla aynı titreşime getirmesini sağlar, Bu ilahiler, bir akort çatalı ve hatta güzel bir zil kullanılarak gerçekleştirilebilir. Yayılan ses, titreşimin taşı tamamen sarmasına yetecek kadar yüksek olduğu sürece, sesin hangi anahtar olduğu önemli değildir. Bu yöntem, envanteri kolayca çıkarılamayan veya taşınamayan büyük hacimli kristallere sahip koleksiyoncular için idealdir.

Yaklaşık süre: 5 ila 10 dakika

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Tüm taşlar

 

8. DAHA BÜYÜK TAŞLARLA TEMİZLEME

Büyük kuvars kümeleri, ametist jeotları ve selenit levhalar, daha küçük taşları temizlemek için harika araçlar olabilir. Taşınızı doğrudan bu taşlardan herhangi birinin içine veya üstüne yerleştirin. Daha büyük taşın titreşimlerinin, dinlenme taşında bulunan uyumsuz enerjileri ortadan kaldırdığı düşünülmektedir.

Yaklaşık süre: 24 saat

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Tüm taşlar

9. NEFESLE TEMİZLEME

Nefes çalışması da etkili bir temizleme yöntemi olabilir. Başlamak için taşı baskın elinizde tutun. Bir an için niyetinize odaklanın ve burun deliklerinizden derin bir nefes alın. Taşı yüzünüze yaklaştırın ve taşı en yüksek titreşimine getirmek için burundan taşa kısa, kuvvetli nefesler verin.

Yaklaşık süre: taş başına yaklaşık 30 saniye

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Küçük taşlar

10. KENDİ BİLİNCİNİZLE TAŞI TEMİZLEME

Bu, taşları temizlemenin en güvenli yolu olarak görülse de, bazıları için korkutucu olabilir. Benlik duygunuzla ne kadar uyumlu olursanız, enerjinizi eski haline getirmek istediğiniz taşa yönlendirmek o kadar kolay olabilir, Enerjinizi topraklamak ve merkezlemek için birkaç dakikanızı ayırın, ardından taşı alın ve ellerinizin beyaz, parlak ışıkla dolduğunu hayal edin. Bu ışığın taşı çevrelediğini görün ve ellerinizde daha da parladığını hissedin. Taşın yenilenen amaçla daha parlak parlamasına izin vererek, taştan akan yabancı maddeleri gözünüzde canlandırın. Taşın enerjisinde bir değişiklik hissedene kadar bu görselleştirmeye devam edin.

Yaklaşık süre: taş başına yaklaşık 1 dakika

Bu yöntemi şu doğal taşlar için kullanın: Tüm taşlar

Sizi Özel Hissettirecek Doğal Taşlı Ürünlerimize göz atın,

Doğal Taş ürünlerimiz,
En Yeni Ürünlerime Göz Atın