0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Sıkça Sorulan Sorular

Merak Ettikleriniz

Vi Takı Tasarımın ilk amacı seri üretim olmayan, daha özgün ve modern, kişiye özel tasarımlar hazırlamaktır.

Bir aksesuar sadece güzel olmakla kalmayıp, aynı zamanda sağlık faydaları ile her an yanınızda olup, maruz kalınan zararlı elektromanyetik frekanslardan koruyarak sizi iyi hissettirmesi isteği ile hazırlanmaktadır.

Bileklikler

Bakır; bir mineraldir ve vücudumuz ve organlarımızın yaşamsal fonksiyonlarını sürdürebilmesi için son derece önemli ve gerekli olan bir mineraldir.
Bizler bu minerali çeşitli besinler, (gerekli durumlarda) gıda takviyeleri veya bakır tasarımlar takı ve aksesuar olarak takabilir üzerimizde taşıyabiliriz bu sayede temin edebiliriz.
Aynı zaman Bakır bileklik ve takı kullanmanın birçok sağlık faydası bulunmaktadır. Kemik ve bağ dokumuzun kolejen üretimi ve kan hücrelerimiz gibi. Saç ve deri sağlığı, Eklem ağrılarının azalması, düşük bağışıklık sistemini iyileşme vb. gibi .
Aynı zamanda saf bakır dünya üzerinde tek pozitif iyon içeren maden olduğu için zararlı elektromanyetik frekansları, zararlı statik frekansları emme özelliği taşımaktadır. Bu nedenle büyüklerimizin dediği gibi kötü enerjilerden korunmak için takılan takılar evet gerçekten negatif enerjilerden ve zararlı elektromanyetik etkilerden korumaya destek olmaktadır.
Vi saf bileklikler geleneksel ve modern tarzı barındırmaktadır. Kişiselleştirilebilirler.
Ham bakırdan tamamen el yapımıdır. Yüzey kaplaması yapılmaz. Doğallık önceliktir.
Akla gelen sorular olabilir;

Bakır kararma yapar mı?

Evet yapabilir bu kararma geçicidir, doğal yöntemler ile birkaç dakikada tekrar ilk alındığı gün gibi parlak olabilir.
En bilinen karbonat ve limon karışımı ile silme yöntemidir.
2. ise sirke ve içerisine koyacağınız kaya tuzu karışımı içerisinde bekletme yöntemidir.
Son olarak Vi instagram sayfasında videolar bölümünden bakır nasıl temizlenir örnek paylaşımlarına ulaşabilirsiniz.

Bileklik kaç gr olmalıdır?

Bilekliklerin gr oranından çok çünkü konu ile ilgili herhangi bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır. Saf bakır olup olmadığı önemlidir. En nihayetinde günlük 900mcg ihtiyacımız bulunmaktadır.
Bakırın şifa etkisi Anadolu kadim bilgilerinin harmanlanması, bilimsel çalışmaların incelenmesi sonucu hazırlanmıştır.
Sevgilerimizle.

En Yeni Bileklik Ürünlerimize Göz Atın

Yüzükler

Yüzük tasarımları özellikle açık yapıda yani ayarlanabilir ölçü gerektirmeyen formlarda hazırlanmaktadır. Bakır yüzükler ve gümüş yüzük çalışmalarımızın yanında doğal taşlı tasarımlar ile takıldığında sizi anlatan takılar hazırlamak önceliğimizdir.

En çok sorulan sorular arasında;

Yüzük ölçümü nasıl bulabilirim?

Yüzük ölçünüzü öğrenmek için (siz ölçüsü) bir kuyumcu malafası dediğimiz aparat ile örnek yüzüğünüz üzerinden ölçüm yapılabilir. Kuyumcuya girip yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz ve ücretsizdir.

Bir diğer yöntem ise bir ip ile parmak çevrenizi tam tur yaptıktan sonra birleşme noktasını işaretleyerek bir cetvel üzerine ipi açtığınız zaman toplam uzunluk parmak çevre ölçünüzü veriyor olacaktır.

Parmak ölçüsü almak için en güvenilir yöntem nedir?

Derseniz bir kuyumcuya gidip yüzük ölçünüzü öğrenmek en güvenli olan sonucu verecektir.

Sevgiler…

En Yeni Yüzüklerimize Göz Atın

Kolyeler

Kolye tasarımlarımızda yine saf bakır ve gümüş madeni kullanılmaktadır. Özellikle faydalı doğal taşlar ile hazırlanan tasarımlar hem sağılığınıza aynı zamanda özel el yapımı olması nedeni sizi eşsiz kılacaktır. Bakır kolyelerin tene temas ettiği bölge bileklerimizden daha ince yapıdadır bu nedenle eskitme renk veya deri ile kaplanabilmektedir. Gümüş zemin ile de hazırlanmaktadır gümüş üzeri doğal taş ve etkisini arttırmak için saf bakır çerçeve ile tasarlanmaktadır.

En çok gelen sorular arasında;

Kolye uzunluğu nasıl belirlenir?

Öncelikle kolyenizin nerede durmasını istediğinizi belirleyin, boynunuzdan belirlediğiniz alan arasındaki mesafeyi bir mezüre ile ölçebilirsiniz.

İkinci olarak bir ip yardımı ile tıpkı kolye gibi boyunuzdan geçirerek yine kolyenizin olmasını istediğiniz alan dek uzatın ve ölçünüzü sabitleyin. Daha sonra bu ipi mezürde açarak ölçün.

Siparişlerinizde bu uzunluğu belirtebilirsiniz. Çünkü kişilerin boyun uzunluğu ve genişliği kolyelerin duruş noktalarını değiştirebilir.

Kolyeler için standart ölçü nedir?

Kolyeler (M) beden standart ölçüleri 50 cm’dir. Tam göğüs kafesi üst bölü için uygun ölçüdür.

Kolye zincirleri de bakır mı?

Hayır kolye zincirleri bakır değildir. Kolyeler için çelik veya gümüş zincir kullanılmaktadır.

Tercih ettiğiniz tasarım için kişisel ölçülerinizi belirtebilirsiniz.

En Yeni Yüzüklerimize Göz Atın

Alternatif Sağlık Ürünleri

Bu kategori sizlerden gelen yoğun istek üzerine hazırlanmıştır. Saf bakır piramitler, saf bakır tütsü, saf bakır buhurdanlık gibi ve bakır bardak.

Tüm ürünleri sizlerin istekleri doğrultusunda tasarlanmıştır. Bakırın birçok bedensel ve aynı zamanda ruhsal çalışmalarda kullanıldığı bir gerçektir. Bu nedenle doğal taş temizliği, meditasyon, eloktromanyetik frekanslardan korunmak, bakırın mikrop öldürücü özelliği ile çanca ve cüzdanlarınız için hazırlanan mini bakır cüzdanlıklar bu nedenle sizlere sunulmuştur.

En çok gelen sorular arasında;

Bakır piramit ölçüler kaç cm olmalıdır?

Keops piramit ölçülerinde hazırlanmaktadır. İki ölçü bulunmaktadır biri mini bakır piramit olarak masa üzeri veya meditasyon köşeniz içindir.

Bakır bardağım karardı normal mi?

Evet çok normaldir. Bakır oksijen ile temas ettiğinde veya etraftaki manyetik frekanslarla, stres oranınızla bağlantılıdır çünkü bu durumlar içerisinde ki tüm negatif elektriği emmektedir. Kararması ile haftada bir doğal yöntemler karbonat ve limon karışımı ile bakır bardağınızı temizleye birsiniz.

Bakır bardağımı nasıl yıkamalıyım?

Öncelikle bulaşık makinası, bulaşık teli gibi aparatlar kullanmamalısınız.

Elde yumuşak bir bez yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Bakır bardak kalaylı mı olmalı?

Hayır ateş görmeyen ve sadece su için kullanılan bakır bardaklar kalaysız olmalıdır.

Suyun mineral yapısını yükseltmek için saf bakır bardak kullanılmalıdır.

En Yeni Alternatif Sağlık Ürünlerine Göz Atın

Doğal Taşlı Tasarımlar

Yine mineral yapıları ve yaydıkları enerji ile doğal taşlar bizler için her geçen gün vazgeçilmez olmaktadırlar. Her taşın özü yine topraktan gelmektedir ve içerisinde bakır minerali bulunmaktadır. Tasarımlarımız aldığımız doğal taş eğitimleri ile şekillenmektedir. Önceliğimiz olan bireye yüksek fayda sağlamaktır bu nedenle

Çakralar için özel hazırlanan bilekliklerimiz, ruhsal enerjimiz için son derece önemli olan 4 element dengemiz için yine kişisel doğum harita analizi sonrası belirlenen eksik elementler ile ihtiyaca özel doğal taşlar ile hazırlanmaktadır.

Doğal taşlar ile hazırlanan tasarımlarda mutlaka bakır bulunmaktadır, bakır doğal taşların enerjisini yükseltmektedir. Bakır toplayan depolayan bir maden olması nedeni negatif enerjiyi temizler ve bu sayede doğal taşların frekansını arttırır.

En çok gelen sorular arasında;

Bilekliğimi takmadan önce taş temizliği yapmam gerekir mi?

Hayır ilk kullanım için gerekli değildir. Tasarım hazırlık aşaması sırasında ortamda tütsü yakılmaktadır, aynı zamanda paketleme sonrası saf bakır halkalar ile size ulaşana dek enerji temizliği gerçekleşmeye devam etmektedir

Ne kadar sürede bir doğal taşlarımı temizlemeliyim?

Haftada bir toprak zemin üzerinde (çiçek saksısı toprağı olabilir) 12 saat bekletmeniz, ay ışığına bırakmanız iyi olacaktır. Bazı taşlar akan su altında temizlenebilir.

Taşlar kararma ve erime yapar mı?

Doğal taşlar zamanla erime ve kararma yapabilir bu sizden aldığı etki ile gerçekleşir.

Doğa denge içerisindedir. Enerjisine ihtiyacınız kalmayan taşlar zamanla kırılabilir ve eriyebilir.

Doğal taşımı nasıl öğrenebilirim?

Önemli bir konu doğal taş seçiminizi çoğunlukla burçlara göre yapılmaktadır. Fakat bu yeterli ve doğru bilgi vermeyebilir. Size özel doğal taşlarınızı belirlemek için kişisel doğum haritanız çıkarılmalı ve elementlerinize göre eksik olan tamamlanmalıdır. Size özel hazırlanmalıdır.

En Yeni Doğal Taş Ürünlerimize Göz Atın
Özel Tasarımlar

Özel tasarımlar herhangi bir noktada değil sadece vi takı tasarım mağazasında bulabileceğiniz takılardır. Kişiye özel hazırlanabilmektedir.

Yine bakır ve gümüş çalışmalar ile bileklik, kolye veya yüzük olarak beğeninize sunulmaktadır.

Vi Özel tasarımlar, bir yolculuk hikayesi barındırır. Bu yolculuk ilk fikren tasarım ile başlar ve size ulaştığında son bulur. Her birini ayrı bir hikayesi vardır, sizi içine dahil eden.

Size özel hissettiren, kalbinize ruhunuza iyi gelen.

En Yeni Özel Tasarım Ürünlerimize Göz Atın

Saç Tokaları

Bakır saç tokaları yine vi Takı tasarıma ait ve tamamen el yapımıdır.  Özel kutusu ve mini kesesi ile size ulaşan tasarımlar, siz ve hediye almak istediğiniz sevdikleriniz için.

Doğal taşlı veya sadece saf bakır olarak tasarlanmaktadır.

En çok gelen sorular;

Saçlarım ince telli bakır saç tokası saçlarımı toplar mı?

Size özel olmanı bu nedenle fark yaratmaktadır. Kişisel saç yapınızı sipariş esnasında not bölümünde belirtebilirsiniz.

Bakır saç tokası kaç gr ağır mı?

Hayır ağır değil gr olarak 5 gr ila 17 gr arasında değişiklik göstermektedir.

En Yeni Özel Tasarım Ürünlerimize Göz Atın

Dil Temizleyici

Bakır dil temizleyici diğer adıyla bakır dil toksin sıyırıcı. En sevilenler arasında, kullananlardan gelen geri dönüşler ise muazzam farkındalıklar içermekte.

Bakır dil temizleyici sabah ilk iş olarak kullanmak dilin üzerinde yer alan plakayı sıyırmak ve sonrasında oil pulling yaparak. (ağız içerisinde Hindistan cevizi yağı ile gargara yapmak)

Bakteri popülasyonunu kontrol edersiniz. Kontrol altındaki bakteriler ağız ve diş sağlığınızı korumanıza yardım eder. Kötü ağız kokusunun giderilmesine yardım edersiniz. Dil üzerindeki bakterilerin aşırı çoğalarak yayılmasını (bademciklere, yemek borusuna ve benzeri) engellersiniz. Bakteriler ve bakterilerin oluşturduğu biyofilm tarafından emilmiş zararlı bileşenlerin vücudunuza girmesini engellersiniz. Dilinizin üzerindeki tat alma tomurcuklarını kaplayan bakterileri kazırsınız. Bu sizin daha iyi tat almanızı sağlar

En çok gelen sorular arasında;

Bakır dil temizleyiciyi nasıl kullanmalıyım?

Uzun açlık sonrasını tercih edin. Sabah saatleri bu tanıma oldukça uygun. (Uzun açlık sonrası bakteriler en yoğun ve biyofilm tabakasının en kalındır.) Temizleyici aparatı dilinizin arkasına (öğürme refleksine dikkat edin) kadar uzatın ve orta kısımdan başlayarak kazıyın. Sert davranmanıza hiç gerek yok. Önden arkaya doğru temizlemeye devam edin. Yaklaşık 1-2 dakika içinde işlemi bitirin. Ardından ağzınızı tam olarak dezenfekte etmek için elma sirkesi veya Hindistan Cevizi yağı kullanın. Bu işlemi her gün tekrarlayın.

Bakır dil temizleyici kararma yapar mı?

Evet yapmalı % 100 saf bakır ürünler kararma yapar. Temizliği ise çok kolaydır. Haftada bir dilerseniz temizlik işlemini tekrarlayabilirsiniz.

Bakır Dil Sıyırıcısını Temizlemek İçin Yöntem ise 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp bu karışım ile ovun.

İkinci olarak KOÇTAŞ mağazasından temin edebileceğiniz MAXİL doğal kil kullanılabilir. Dil temizleyicinizi her kullanım sonrası kurulayınız.

Bakır dil temizleyici siparişiniz ile minik bir kutuda beyaz kil numunesi özel kese içerisinde gönderilmektedir.

En Yeni Dil Temizleyici Ürünlerimize Göz Atın