blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Lotus Sembollü Takı Takmanın Faydaları

blank

Lotus Sembollü Takı Takmanın Faydaları

Hoş renkleri ve zarif görünümü ile lotus çiçeği, su yüzeyinde yaşayan bir bitkidir. Saflığı ve sonsuz yaşamı sembolize etmesiyle bu çiçek birçok alanda sembol olarak kullanılmıştır. Birçok efsaneye konu olmuş; farklı mitolojilerde, dinlerde, kültürlerde ve coğrafyalarda farklı anlamlar yüklenmiştir. Bunun yanında özellikle Budizm ve Hinduizm dinlerinde baş tacı yapılan bu çiçek birçok eski medeniyette kutsal kabul edilmiştir. Derin hikâyelere sahip olan bu çiçeğin yer aldığı takıların takılması ise görenlerde farklı anlamlar çağrıştırır. Peki, siz lotus sembollü takı takmanın faydaları nelerdir biliyor musunuz? Maneviyat değeri yüksek bu sembolü barındıran takılar hakkında detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Lotus Sembollü Takı Neyi İfade Eder?

Tabiatın bize sunduğu en ilginç bitkilerden biri olan lotus çiçeği, oldukça hoş görünür. Öncelikle söylemeliyiz ki lotus çiçeğinin birçok tasarıma konu olmasının nedeni bu eşsiz görüntüsüdür. Bunun yanında yağmur ormanlarında yetişen bu çiçek, kirli sularda istendiğinde nasıl böyle zarif bir çiçeğin yaşayabileceğinin en yakın delilidir. Özetle; temizliği, maneviyatı, gücü, zarafeti ve ruhsallığı bir bünyede toplaması ile eşsizdir.

Lotus sembollü takı tasarımlarının her dönemde ilgi görmesinin nedeni içerdiği anlamdır. Derin bir maneviyat yüklü olan bu sembol, çakraların açılması yolu ile yaratıcı ve melekler gibi yüce varlıklara ulaşmayı sembolize eder. Bunun yanında bataklıkta yetişen bir çiçek olması ile kirli bataklıklarda bile saf ve masum kalınabileceğini gösterir. Özetle kötülüklerden arınmış saf ve temiz kişiliği temsil eder. Özelliği gereği üzerinde bir toz zerresi bile bulundurmaması ise bu sembolü daha özel kılar. Dolayısıyla lotus sembollü takı takmak mistisizme inananlar için bir ayrıcalıktır.

Lotus Sembollü Takı Kullanmanın Faydaları

Estetikliği ile görenleri büyüleyen lotus sembollü takı modelleri, günümüzde özel bir kitleye hitap eder. Çünkü içerdiği derin anlama vakıf bireyler, lotusun kıymetini bilir. Zarafetiyle şıklığına şıklık katarken maneviyatı ise yaşama bakış açınızı zenginleştirir. Bu çiçeğin yer aldığı takı kullanmanın yararlarını maddeleyecek olursak:

  • Görenlerde hoş bir etki yaratır.
  • Yaydığı pozitif enerji ile kan dolaşımını iyileştirir.
  • Saflığı ve temizliği sembolize eden yapısı ile görünümünüzü zenginleştirir.
  • Sonsuzluğu ifade etmesiyle ufkunuzun genişliğini ve özgürlüğünüzü tanımlar.
  • Asil görünümü ile maneviyat gücünü sembolize eder.
  • Kendi kendini temizleyen yapısı ile içinizdeki iyileştirici gücü açığa çıkartır.

Saflığı ve güzelliği ile dillere destan lotus sembollü takı çeşitleri zarafetinizi taçlandıracak bir seçim olabilir. Ruhsal açıdan kendinizi bu çiçeğin yaşam hikayesiyle daha güçlü hissedebilir, yaşama dair umutlarınızı her daim canlı tutabilirsiniz.

Lotus Sembol ile Hazırlanmış Ürünlerimize Göz Atın

Sembol ile Hazırlanmış Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekecek Diğer Yazılarımız