0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Yaşam Çiçeği Sembollü Takı Takmanın Faydaları Nelerdir?

blank

Yaşam Çiçeği Sembollü Takı Takmanın Faydaları Nelerdir?

Divriği Camii, Pompei Şehri, Hacı Bektaşi Veli Türbesi ve Mimar Sinan’ın tüm eserlerinin ortak yanının yaşam çiçeği sembolü olduğunu biliyor muydunuz? Bunun yanında daha birçok antik eserde bu sembolü görmeniz mümkün. Osmanlı zamanında sultanların kaftan desenlerinde kullanılan bu desen, bilgi ve bilgeliği temsil eder. Bu mistik sembol, özetle geçmişten günümüze hayatımızda hep var olmuştur. Günümüzde ise yaşam çiçeği sembolü birçok takı, eşya, süsleme, moda tasarımı vb. birçok alanda karşımıza çıkar. Peki yaşam çiçeği sembollü takı takmanın faydaları nelerdir diye hiç merak ettiniz mi? İşte farkındalığınızı artıracak detaylar içeriğimizde sizleri bekliyor.

Yaşam Çiçeği Sembolü Nedir?

Yaşam çiçeği sembollü takı takmanın faydalarını açıklamadan önce bu mistik şeklin neyi ifade ettiğine bir bakalım. Düzenli aralıklarla çizilmiş çember detayları ile yaşam çiçeği, yaşamı ve sonsuzluğu ifade eder. Yaşamın içinde mucizeler barındırdığını vurgularken, inananlar için ise manevi bir değeri vardır. Yani kutsaldır. Bunun yanında 20 çemberden oluşan bu şekilde 19 çember iç içedir. İç içe olan o çemberler kainattaki tüm canlıları ifade ederken, en dışta yani hepsini saran ise yaratıcıyı temsil etmektedir.

Yaşam Çiçeği Sembolü Takı Takmanın Faydaları

Farklı medeniyetlerde, yaşam çiçeği sembolünün sultanların yollarını aydınlattığına ve kendine olan güvenini artıracağına dair bir inanış vardır. Yapılan arkeolojik kazılarda Sümerler, Mısırlılar ve Türkler dahil semantik dine mensup halklara ait birçok eserde bu sembole rastlanmıştır. Bunun yanında yaşam çiçeği sembollü takı desenlerinde de en yaygın kullanılan motiflerin arasındadır. Farklı kültürlerde bu sembol “ışığın dili” veya “sessizliği dili” gibi isimlerle anılır. İsmi ne olursa olsun mistik enerji yaydığına inanılır.

Birçok özel anlam içeren yaşam çiçeği sembolü takı takmak inanışa göre kullanıcıya birçok yararlar sunar. Bu yararlar:

  • Yaşam enerjisini yükseltirken başarınızı artırır.
  • Şans verir.
  • Kişinin yolu daha aydınlık olur.
  • Özünüze dönmeye yardımcı olur.
  • Yeniliklere kolay adapte olursunuz.
  • Önünüze çıkan fırsatları görür ve değerlendirirsiniz.
  • Hayatta olma gayenizi anlamanıza yardımcı olur.
  • Stressiz ve dingin bir hayat yaşamanıza olanak sağlar.

Maneviyat açısından özel bir yere sahip olan yaşam çiçeği sembollü takı çeşitleri zorlayıcı hayata karşı sizi dingin kılacak bir seçimdir. Enerji düzeyini artırarak karşılaştığınız sorunlara karşı mücadele gücünüzü artırır. Yüzyıllardır bu sembolün birçok yerde bulunması ve günümüze kadar ulaşması ise bir tesadüf değil. Siz de zevkinize göre takı bileklik, kolye, yüzük veya başka bir takıda bu sembolü seçebilirsiniz. Ardından, hayatınıza yansımalarını yakından izleyebilirsiniz.

Yaşam Çiçeği Sembolü ile Hazırlanmış Ürünlerimize Göz Atın

Sembol ile Hazırlanmış Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekecek Diğer Yazılarımız