blank
0533 663 32 23
1.000 TL Üzeri Ücretsiz Kargo, Sepette Özel İndirim!

Bakır Takınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

blank

Bakır Takınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Takı seçimi esnasında dikkat edilmesi gerekilen detaylar vardır;

  • Takı seçiminde en önemli detay cildinizin alerjik reaksiyon göstermemesidir. Bakırdan yapılan takılar tıpkı tüm madenlerde olduğu gibi kişinin cilt yapısına bağlı olarak kızarıklık ya da kaşıntıya neden olabilir. Altın ve gümüş içinde bu durum mümkündür.

Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman aksesuarınızı bir süre takmamak ve cildinize temas eden alana şeffaf bir tırnak cilası sürmek önlem olarak yapılabilir.

  • Ruhsal amaçlarla takı takanlar için göz önünde bulundurulması gereken ayrıntı; takının negatif enerjiye sebep olmamasıdır. Bakır, iletken bir metaldir. Dolayısıyla da kişideki negatif enerjiyi çeker. Stres ve kaygı gibi duyguların azalmasına yardımcı olabilir.
  • Saf doğal maden olması ise takı seçimi esnasında unutulmaması şart olan bir detaydır. Bakır takı seçerken de metalin gerçekliği test edilmelidir

SAF BAKIR OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ?

Saf bakır yüzeylere mıknatıs yapışmaz. İçerisinde farklı bir alaşım var ise mıknatıs çekimi olacağı için rahatlıkla ev ortamında deneyerek kontrol edebilirsiniz.

 Bakır yıllardan beri kullanılan, eski toplumlarda şifa amacıyla takılan bir metaldir. Bu metal fiziksel ve ruhsal faydalarının yanı sıra şık bir duruşa da sahiptir. O yüzden pek çok kişi tarafından kullanılan bir takı malzemesidir.

Neden Bakır Takı Kullanmalısınız?

Bakır takı, sahip olduğu pek çok avantaj sayesinde öne çıkan bir takı seçeneğidir. Yüzük, küpe, kolye gibi birçok takı türünde kullanılan bakırın tercih edilmesinin altındaki nedenler;

  • Maliyet açısından uygunluğu,
  • Zarif bir görüntüsü,
  • Negatif enerjiyi alması,
  • Vücuttaki ağrı ve iltihapların dinmesine yardımcı olması, bakır minarelinin faydaları arasındadır.
  • Farklı renklerle kullanılmaya uygun olması nedeniyle bakır, takılarda kullanılan en popüler malzemelerden biridir.

Bakırı hem estetik amaçla hem de daha iyi hissetmek için takma şansınız vardır. Daha hoş bir görünüme kavuşmak, kıyafetlerine çarpıcı bir dokunuş eklemek için bakır takılar tercihleriniz arasında yer alabilir. İster bileklik ister kolye olsun bakırın süslediği takılar hoş görünümünüzü tamamlar.

Sadece bu takıları seçerken detaylara dikkat etmeli, sizin için doğru olan takıyı almalısınız.

Bakır Ürünlerimize Göz Atın

Bakır Bileklikler

Bakır Kolyeler

Bakır Küpeler

Bakır Yüzükler

Bakır Saç Tokaları

Bakır Anahtarlıklar

En Çok Satan Ürünlerimize Göz Atın

En Yeni Ürünlerimize Göz Atın

İlginizi Çekecek Diğer Yazılarımız